Tipy a triky

Jak na Macu nastavit aplikaci Náhled, aby zobrazovala všechny obrázky v jednom okně

Pokud na Macu otevřete více obrázků za pomoci aplikace Náhled, v nativním stavu dojde k zobrazení každého obrázku v samostatném okně. Jestliže vás tento systém rozčiluje a raději byste, aby se otevřené soubory zobrazovaly v přehlednější formě, prozradíme vám, jak na to. Ve své podstatě jde o velice jednoduchou úpravu, která je otázkou několika kliknutí. V praxi ovšem dokáže výrazným způsobem zpříjemnit procházení jednotlivých obrázků.

Jak na Macu nastavit aplikaci Náhled, aby zobrazovala obrázky v jednom okně

Nejprve si otevřete libovolný obrázek a klikněte v horním menu na Náhled. Následně už stačí z nabídky kliknout na Předvolby, čímž se vám otevře obecné nastavení. V otevřeném okně klikněte na záložku z názvem Obrázky. Pokud jste došli až sem, máte na 99 % vyhráno. Jediné, co musíte v této chvíli udělat, je výběr volby „Otevřít všechny soubory v jednom okně“. A to je celé, dámy a pánové. Nyní už stačí zavřít okno s předvolbami a užívat si o poznání pohodlnějšího způsobu zobrazování otevřených obrázků.

Ačkoli se jedná o poměrně jednoduchý trik, mnoho uživatelů o něm nemá tušení. Pokud patříte do stejné skupiny, tak doufáme, že vám náš další návod pomohl a naučil vás něco nového.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button