Novinky

Výměnu SSD v novém MacBooku zvládnete doma za pár minut

owc-macbook-pro-2016-1322-teardown-ssd

Chystáte se pořídit nový MacBook Pro (preview)? Pokud ano, máme pro vás velmi dobrou zprávu. Týmu OWC se podařilo zjistit, že základní MacBook Pro bez dotykového proužku Touch Bar disponuje vyměnitelným SSD úložištěm. OWC je společnost, která vyrábí vlastní SSD a zároveň se zabývá vylepšením počítačů od Applu. Jamile se jejich technikům podařilo sehnat nový MacBook Pro, okamžitě se pustili do rozborky, která prozradila přítomnost úložiště, které nebude v praxi příliš těžké vyměnit za alternativu s vyšší kapacitou.

img_0047

Toto zjištění je do jisté míry překvapivé, protože Apple se v poslední době snaží veškeré komponenty připájet přímo k základní desce. K demontáži SSD je nutné demontovat spodní kryt a následně i integrovaný reproduktor. Přesto však nelze hovořit o operaci, kterou by nezvládl běžně zdatný uživatel sám doma s potřebnou sadou šroubováků.

owc-2016-1322-macbook-pro-ssd-teardown

Velkou neznámou ovšem zůstává, zda stejně řešenými vnitřnostmi disponuje také MacBoook Pro s Touch Bar. Je ovšem velmi pravděpodobné, že rozložení jednotlivých komponent bude totožné. V dohledné době lze tedy očekávat, že trh začnou zaplavovat kity pro upgrade SSD v nových MacBoocích, kde kromě disku samotného naleznete potřebné příslušenství a software pro klonování operačního systému.

fullsizerender-768x576

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

5 Komentáře

  1. Dobrý den, nevíte někdo jak je to u MBP 2015. Mám 256GB variantu a už by se hodil upgrade 🙁

  2. Celý kit pro upgrade by měl nabízet transcend. Je to včetně rámečku pro originální ssd, který pak můžete použít jako externí disk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button