Novinky

Loňská generace MacBooku Pro jde na dračku, nový model uživatele příliš nepřesvědčil

retina-macbook-pro

Nový MacBook Pro je v mnoha ohledech kontroverzním produktem, který uživatele rozdělil na rozdílné dva tábory. Zatímco část komunity se plně ztotožňuje s politikou Applu, druhá strana barikády považuje MacBook Pro za ořezaný stroj, který nesplňuje nároky profesionálů. Nutno podotknout, že tento druh pohledu je blízký převážné většině jablečných fanoušků.

Apple představil nový MacBook Pro: Definice přenosného počítače pro 21. století

Vše podtrhuje rychle mizící zásoby loňského modelu, které Apple v mnoha zemích nabízí za velmi lákavou cenu. Většinou jde o takzvané refurbished kousky, které pochází z reklamačních řízení. Ve své podstatě to jsou opravené kusy s vyměněným hardwarem či šasi, u nichž nepoznáte, že je před vámi kdokoli vlastnil. Jedinou pihou na kráse je fakt, že Apple tento druh prodeje na našem území nenabízí.

ee7736a8c5da91dad1b20d423644625b-macbook-pro-touch-bar-mockup

Přesto však lze využít nejrůznějších akcí od tuzemských resellerů a dalších prodejců elektroniky, kteří se budou snažit neaktuálních modelů co nejrychleji zbavit. Pro uživatele jsou loňské modely velmi lákavým artiklem hned z několika důvodů. Tím nejzásadnějším je konektorová výbava zahrnující klasické USB a čtečku paměťových karet. Dalším argumentem je výpočetní výkon, který většině majitelů bude stačit i v následujících letech.

Recenze Retina MacBook: Dotek budoucnosti

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

2 Komentáře

  1. Tady se není čemu divit. Novej MacBook si pořídí jenom nadšenci, ostatní nemají důvod měnit.

  2. Tady pisete ze novej moc nepresvedcil a asi o dva clanky dal je ze trha prodejni rekordy ….
    Prestante psat bulvar jinak jste leda k usmevu….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button