Novinky

Apple bude všechny reklamace MacBooků Pro řešit výměnou za nový kus. K migraci dat použije speciální zařízení

Apple s uvedením první generace MacBooku Air naznačil, jakým směrem se bude konstrukce přenosných počítačů ubírat. Neustálé ztenčování se kromě chudší konektorové nabídky promítlo do změn v rozložení komponent, které se staly součástí základní desky. Nejnovější přírůstek v podobě MacBook Pro jde v oblasti integrace ještě dál.

touch-bar

Zatímco u předchozí generace existovala možnost relativně snadné výměny SSD disku v domácích podmínkách, letošní model nic takového už nedovolí. Čipy operační paměti a flashového úložiště jsou totiž napevno připájeny k základní desce. To samo o sobě znamená, že pokud dojde k poškození či chybě, jedinou cestou k opravě bude kompletní výměna.

apple-cdm-macbook-pro-tool-2

Doposud však nebylo jasné, jak by v těchto případech probíhala migrace uložených dat. O rozklíčování této otázky se postaraly redakce 9To5Mac a iFixit, které upozornily na přítomnost speciálního konektoru. Ten slouží pro techniky z autorizovaných servisů, kde disponují unikátním nástrojem. Jde o jakousi dokovací stanici se samostatným napájením, k níž se připojí demontovaná základní deska za pomoci výše popsaného rozhraní.

MacBook Pro s Touch Bar je noční můrou každého servisu (video)

Zařízení se následně připojí k novému MacBooku skrze USB-C, do kterého se zkopírují původní data. Ve své podstatě to znamená, že jakákoli závada hardwaru bude v záruční době řešena výměnou za nový MacBook. Je ovšem otázkou, co se bude dít po uplynutí záruky. S ohledem na integraci a chybějící možnost výměny jednotlivých součástek, lze předpokládat, že ceny za opravu budou blízko pořizovací hodnotě nového počítače.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Tomuhle vubec nefandim. Kdyz to ma byt stroj pro profesionaly, nema se hrat na co nejtenci konstrukci. Pokud to pujde, dalsi MBP poridim v predposledni verzi s plnohodnotnyma portama a moznosti rozsireni SSD.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button