Novinky

MacBook Air s M2 se na pultech obchodů objeví v polovině července

Je tomu téměř měsíc, co Apple na vývojářské konferenci odhalil nový MacBook Air s M2 čipem. Při té příležitosti také uvedl, že do prodeje se dostane někdy v červenci. Bližší termín však nespecifikoval. Prázdniny jsou ale tady a s nimi přicházejí také nové informace.

Čip M2 otevírá novou kapitolu Maců s obřím výkonem. Intelu a AMD z toho musí jít mráz po zádech

Podle té poslední, kterou získal web MacRumors, to vypadá, že se nejnovějšího MacBooku Air dočkáme v polovině tohoto měsíce, konkrétně tedy v pátek 15. července. Předobjednávky by pak měly startovat o týden dříve. Za základní konfiguraci MacBooku Air zaplatíme 36 990 Kč, vyšší varianta s 512GB SSD diskem, 10jádrovou grafikou a 35W adaptérem v balení vychází na 45 990 Kč.

MacBook Air spatřil světlo světa v roce 2008 a do značné míry ovlivnil trh s přenosnými počítači na následující desetiletí. Současný model se dočkal přepracovaného designu po vzoru loni představeného MacBooku Pro a v kombinaci s nízkou hmotností (1,24 Kg), dlouhou výdrží baterie (18 hodin při přehrávání filmů) a výkonným čipem M2 se dá předpokládat, že půjde o více než plnohodnotného nástupce, který rodině počítačů s přívlastkem Air ostudu rozhodně neudělá.

Čip M2 otevírá novou kapitolu Maců s obřím výkonem. Intelu a AMD z toho musí jít mráz po zádech

Zdroj
MacRumors

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button