Novinky

lurk: Poznejte nové kamarády

Už se vám někdy stalo, že jste potkali na veřejnosti někoho a báli jste jej osobně oslovit. Ať už z důvodu odmítnutí či strachu jak bude daný člověk reagovat? S aplikací lurk tento problém odpadá a umožní vám seznámit s lidmi ve vašem nejbližším okolí.

Dnes je seznamovacích aplikací velmi mnoho a prakticky veškeré z nich využívají pro seznámení funkci GPS. Tato technologie, ale sebou nese pár nedostatků. Mezi ně patří možnost falšování lokace uživatelů a částečná nepřesnost. Další velkou nevýhodou aplikací založených právě na této technologie je to, že jsou mnohdy uživatelé od sebe vzdáleni desítky až stovky kilometrů. Což znesnadňuje šanci na opravdové seznámení a navázání reálného vztahu.

lurk

Proto ostravský student hledal způsob jak odstranit tyto nedostatky mezi uživateli, kteří se chtějí seznamovat. A napadlo ho použít místo GPS službu Bluetooth, která zajišťuje že lidé ve vašem okolí budou vzdáleni maximálně 100 metrů daleko.

Díky Bluetooth technologii je možné aplikaci používat například v baru, MHD či při procházce v parku k oslovení lidí ve vašem nejbližším okolí. Takto můžete oslovit například ženu či muže, který sedí u druhého stolu a odstranit tak prvotní komunikační bariéru. Aplikace také obsahuje funkcionalitu, která zajišťuje vyhledávání uživatelů i když ji zrovna nepoužíváte. V praxi to znamená, že když máte celý den telefon v kapse, tak se lidé ve vašem okolí ukládají do paměti telefonu a po otevření aplikace můžete vaše setkání procházet zpětně a případně danou osobu oslovit.

snimek-obrazovky-2016-09-18-v-20-32-09

Aplikace nabízí i další funkcionality jako například úprava profilu, konverzace s uživateli či specifikace pohlaví, které preferujete při vyhledávání. Dále je zde i takzvaný neviditelný mód, ten umožňuje skrytí profilu před ostatními uživateli.

Pro koho je tedy aplikace lurk určena? Využijí jak uživatelé kteří žijí aktivní noční život tak i ti, kteří například každodenně cestují MHD a přicházejí tak do kontaktu s lidmi, ale zdráhají se osobního oslovení.

Zdroj: Tisková zpráva

Redakce

Internetový magazín věnující se platformě Mac a iOS. Každý měsíc návody, recenze, tipy a triky pro Váš Mac, iPhone, iPad a Apple Watch.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button