AktualityNovinky

Lokální švýcarská televize bude točit zprávy iPhonem 6

Fakt, že iPhone disponuje velmi propracovanou kamerou, která si v mobilním světě jen těžko hledá konkurenci je neoddiskutovatelný. Nové úsporné rozhodnutí jedné švýcarské televize ale i tak působí přinejmenším překvapivě. Televizní společnost Léman Bleu se totiž rozhodla své reportáže natáčet na zcela obyčejný iPhone 6. Reportéři dostanou rovněž i selfie tyčku. Kromě extrémně nákladných televizních kamer může televize škrtnout i náklady na kameramany. Ta má navíc zajistit stabilní obraz z neměnící se vzdálenosti. Pro iPhony se lokální televize rozhodla zejména kvůli kvalitě 1080p videa, které překonává konkurenci.

Léman Bleu reporter Denis Palma with an iPhone rig. Photo by Laura Keller/Léman Bleu

Nový ředitel televize Laurent Keller upozornil, že tento krok není v jeho branži ojedinělý. Na mobilní telefony totiž už dříve přešla jedna skandinávská zpravodajská stanice. Telefony poskytne největší švýcarský operátor Swisscom. Celý přechod má stát pouze několik tisícovek švýcarských franků, Léman Bleu má nejen díky tomuto kroku s plánu ušetřit několik milionů. Ke stejnému kroku se minulý rok odhodlala také jedna lokální americká televize. Zde však celý projekt záhy skončil. Výsledný produkt totiž údajně působil amatérsky.

Za zmínku stojí také reklama na automobilku Bently. Ta byla nejen celá natočena pomocí iPhonu 5s, ale následně také sestříhána na iPadu Air.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button