Novinky

LinkedIn čelí žalobě za čtení obsahu z kopírovací schránky

LinkedIn je známá platforma na hledání zaměstnání a zároveň i relativně populární sociální síť. Nová funkce v iOS 14, která indikuje aktivitu s vaší kopírovací schránkou, odhalila nepříjemnou realitu ohledně bezpečí uživatelů služby LinkedIn.

Aplikace LinkedIn kopírovala obsah schránky a nakládala s ním jak chtěla. Na toto nebezpečí příšel uživatel LinkedInu Adam Bauer, který i LinkedIn zažaloval s argumentem nepovoleného sběru uživatelských dat.

LinkedIn se k soudu zatím nevyjádřil, ale podotkl, že to nebylo úmyslné a že to byla pouze softwarová chyba. Tento problém ale porušuje kalifornské zákony a sociální normy. Výkonny ředitel LinkedIn vzápětí na svém Twitteru oznámil, že byla vydána nová verze aplikace, která tuto chybu opravila.

Zdroj: Unsplash

Stejný bezpečnostní problém, který odhaluje již zmíněná funkce, má asi dalších 53 aplikací. V tomto listu jsou aplikace jako TikTok, AccuWeather, AliExpress a teď už i LinkedIn. Jedná se ale o první případ, kdy se problém řeší soudní cestou, dříve to byly jen stížnosti na webu. Nová funkce v iOS 14 zaručeně odhalí ještě více aplikací, které do této doby zneužívaly kopírovací schránku.

Bauer říká, že LinkedIn neschromažďoval schránku jen z iPhonu, ale i z jiných zařízení v jeho blízkosti – díky funkci univerzální schránky, která je sdílena s Macem a iPadem.

Zdroj
9to5mac

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button