Novinky

Lightning adaptér pro iPhone 7 nabízí téměř stejnou kvalitu zvuku jako 3,5mm jack

Borci z iFixit spojili síly s kolegy od Creative Electron a podrobně se podívali na Lightning adaptér s 3,5mm jackem. Přestože jde o kousek kabelu, mezi odbornou i širokou veřejností vyvolal řadu diskuzí a otázek. Konzervativní uživatelé a milovníci kvalitního audia považují odstranění vstupu na sluchátka z iPhonu 7 za nelogický krok, který má za následek výrazné snížení kvality přehrávané hudby.

iphone-7-lightning-headphone-adapter-x-ray-ifixit-002

Důkladná analýza za pomocí rentgenu ovšem potvrdila, že řeči o nekvalitní reprodukci nejsou zcela na místě. V útrobách adaptéru se ukrývá unikátně vyhlížející obvod, který je s největší pravděpodobností vestavěný DAC převodník. „Jsme překvapeni, kolik elektroniky se Applu podařilo vměstnat do takto titěrného kusu příslušenství„, dodali konstruktéři z Creative Electron.

iphone-7-lightning-headphone-adapter-x-ray-ifixit-001V praxi je snížení kvality doslova zanedbatelné a pro běžného uživatele nehraje žádnou roli. Poznat rozdíl dokáží pouze jedinci s velmi dobrým sluchem a kvalitními sluchátky. Pokud tedy patříte mezi většinu, která neřeší nuance při poslechu hudby, můžete být absolutně v klidu. Tento fakt potvrzuje i důkladný test německého časopisu pro Hi-Fi nadšence c’t, jehož výsledky si můžete prohlédnout v přiložené tabulce.

iphone-7-lightning-headphone-adapter-x-ray-ifixit-004

Daleko zajímavější bude sledovat schopnosti bezdrátových AirPods, jejichž prodej bude zahájen koncem října. Sluchátka disponují čipem W1, který si Apple vyvinul sám. Podle dosavadních informací má pomáhat k delší výdrži na jedno nabití a podporovat pokročilé funkce pro automatické přehrávání a přepínání mezi připojenými zařízeními.

Zdroj

Štítky

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Close