Novinky

Lexus představil vlastní vizí lunárních vozidel. V těchto designových lahůdkách by se chtěl svézt každý

Pokud se jednou lidstvo uchýlí ke kolonizování Měsíce, jistě bude muset řešit otázku, jak se zde přesouvat na větší vzdálenosti. Na tuto problematiku se zaměřil Lexus, respektive jeho evropské studio pro pokročilý design. Výsledkem se stala zajímavá studie sedmi lunárních vozidel. Všechny koncepty disponují některými prvky z modelu LF-30, který má být prvním kouskem z nové generace elektromobilů japonského výrobce.

Na konceptech pracovalo celkem pět různých designérů, kteří popustili uzdu své fantazii a navrhli dopravní prostředky určené pro pohyb v nulové gravitaci. Největší pozornost vzbuzuje přibližovadlo, které na první pohled připomíná motorku, která však nemá kola a spoléhá na magnetickou levitaci.

Ostatní koncepty jsou ovšem neméně zajímavé. Lexus Cosmos nabízí bohaté prosklení, aby si cestující mohli užít téměř neomezený výhled na měsíční krajinu. Bouncing Moon Roller pak vypadá jako vozítko pro adrenalinové nadšence.

Lexus Lunar Cruiser by měl zastat funkci víceúčelového vozidla pro hladký přesun v drsných podmínkách měsíčního terénu. Pak je tu ještě Lexus Moon Racer, což je čistě rekreační záležitost, kterou si designéři vysnili pro zpestření pobytu na našem nejbližším sousedovi. Posledním do party je Lexus Lunar Mission, kosmické plavidlo vytvořené k přepravě lidí mezi Zemí a Měsícem.

Ačkoli se jedná pouze o designové studie a skutečná měsíční vozidla nejsou tak vzrušující, je příjemné vidět, jak by jednou mohla vypadat nepříliš vzdálená budoucnost.

Není to přitom poprvé, kdy se Lexus podělil o svou vizi dopravních prostředků budoucnosti. Již dříve se pochlubil podobnými studiemi a často také spolupracuje s filmovými tvůrci, kteří za ním chodí pro inspiraci.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button