Novinky

Lepší baterie a odolnější sklo. Průzkum ukázal, co lidé od nových iPhonů skutečně chtějí

Díky neustávajícímu přílivu spekulací a úniků si už nyní, týden před premiérou nových iPhonů, můžeme udělat poměrně přesný obrázek o tom, čím se Apple během středečního rána pochlubí. Díky tomu už víme, že letošní prezentace bude spíše ve znamení dotahování detailů. Zásadních novinek se tak tentokrát spíše nedočkáme. To je také důvod, proč lidé obeznámení s děním uvnitř společnosti o letošní Keynote mluví jako o “eskovém” roku, kdy Apple své produkty jen zdokonaluje.

Jak ale ukazuje průzkum amerických novin USA Today, který se uskutečnil mezi majiteli iPhonu, drobná vylepšení by vlastníkům jablečných telefonům ke spokojenosti stačily. Celkem se průzkumu veřejného mínění zúčastnilo 1655 osob, z nichž by největší část uvítala zejména lepší výdrž baterie. Delší výdrž na jedno nabití by u nových iPhonů uvítalo až 75 procent dotázaných. Také se ukazuje, že výměnou za spolehlivější baterii by značná část uživatelů obětovala několik milimetrů v šířce přístroje. Lepší baterie je tak pro lidi přednější než snaha za každou ceny vyrobit co nejtenčí telefon.

Na druhé místo dotázaní zařadili větší výdrž telefonu a zejména vylepšení odolnosti vůči pádům. Ač je pravděpodobné, že v této oblasti se nové iPhony dočkaly vylepšení, budeme si na skutečně nárazuvzdorná zařízení ještě nějaký čas počkat. Jako třetí nejžádanější vylepšení veřejnost zařadila možnost navýšit kapacitu interní kapacitu paměti. Také v tomto případě se však jedná poměrně nereálný požadavek. Apple totiž tvrdohlavě odmítá vybavit své smartphony sloty pro paměťové karty. Útěchou však může být fakt, že letos lidé Tima Cooka možná představí iPhone s interní kapacitou 512 GB.

Apple vyvíjí brýle pro rozšířenou realitu. Dočkáme se už v roce 2020?

Jak Apple omylem nastavil trend

Na druhém konci žebříčku se umístil výřez v horní části displeje iPhonu X, pro který zná angličtina označení “notch”. Jak se ukazuje, na notch si uživatele velmi rychle zvykli a nyní by na nových iPhonech vadil jen 10 procentům uživatelů. I nakouknutí mezi konkurenci může prozradit, že výřez pro přední fotoaparát a další senzory si na trhu velmi rychle našel své místo a to i proto, že se ze strany Applu jednalo spíše jen o nouzové řešení. Nyní však notchem disponuje množství dalších smartphonů všemožných značek.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button