Novinky

Lék krátkou výdrž Apple Watch. Brzy si budete moci pořídit řemínek s flexibilní baterií

Nosit na ruce hodinky, co vás zvládnou upozornit na příchozí zprávu, notifikace, změřit srdeční tep a vyřídit hlasový hovor je vskutku příjemné. Bohužel veškerou nositelnou elektroniku dneška trápí jeden velmi palčivý problém, kterým je žalostná výdrž. Ti nejsilnější „tahouni“ ze segmentu chytrých hodinek zvládnou tři dny a to kolikrát ještě s velkými obtížemi. Výdrž většiny modelů se počítá většinou na pár desítek hodin, což pro řadu uživatelů znamená zásadní překážku.

Tato skutečnost přivedla společnost LiBest k myšlence speciálního řemínku pro Apple Watch, který dokáže prodloužit jejich životnost. Produkt nese komerční označení LiFlex a jeho oficiální premiéra se odehraje při příležitosti konání veletrhu MWC 2018 v Barceloně. Myšlenka staví na možnosti výměnného pásku kombinovaného s integrovaným akumulátorem.

Zmínit si zaslouží flexibilní vlastnosti článku, které jsou v technologickém světě skutečnou raritou. Ačkoli výrobce neprozradil konkrétní hodnoty, z publikovaných materiálů lze snadno vydedukovat, že výdrž Apple Watch se prodlouží minimálně o dalších 24 hodin. Jakkoli to může znít zajímavě, je třeba si uvědomit pár věcí. Řemínek bude díky akumulátoru nezvykle silný a napájecí konektor zakryje senzory pro snímání srdečního tepu. Je tedy otázkou, nakolik se v praxi tyto faktory ovlivní pohodlné nošení.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button