Recenze

Recenze LAMAX Solitaire1: Češi světu ukazují, jak má vypadat bezdrátový reprák

O značce LAMAX je v souvislosti s nejrůznějšími technologickými doplňky slyšet stále častěji. Firma má dnes ve své nabídce širokou paletu zajímavých zařízení od akčních kamer až po sluchátka. V dnešním testu se podíváme na nejhlasitější produkt z edice LAMAX Beat. V této produktové řadě totiž kromě sluchátek najdeme také Bluetooth reproduktory a jedním z nich je LAMAX Solitaire1.

Hlavní aktér dnešního testu do redakce dorazil v papírové krabici, která kromě samotného reproduktoru skrývá také obligátní microUSB kabel pro dobíjení, kterých už se beztak v každé domácnosti povaluje přehršel a uživatelský manuál. Sympatickým bonusem je také série samolepek. Nic víc v balení nenajdete a upřímně to ani není potřeba. Jediné, co bychom možná ocenili, by bylo pouzdro či látkový pytlík pro bezpečnější transport.

Design

Reproduktor LAMAX Solitaire1 na prvním pohled zaujme kvalitním zpracováním. Zde je patrné, že si LAMAX dal záležet na tom, aby jeho výrobek vzbudil co nejlepší dojem. Šasi přístroje tvoří poměrně masivní hliníkový rám, do kterého jsou zasazeny ovládací tlačítka. Stejně jako celý zbytek reproduktoru je i čtveřice tlačítek kovová. Na rozdíl od mnoha konkurenčních reproduktorů tak laciným dojmem nepůsobí ani při stisknutí. Jde sice o nepatrnou drobnost, ale v praxi má značný vliv na uživatelský zážitek.

Přední stranu pochopitelně tvoří výstup reproduktoru. Zajímavým detailem je logo značky vlisované přímo do krycí mřížky. Solidní dojem dokresluje také poměrně vysoká hmotnost. Reproduktor totiž váží 715 gramů, díky čemuž působí velmi solidním dojmem. Na zadní straně poté najdeme dvojici vstupů. Jedním je microUSB pro nabíjení, který doplňuje 3,5mm audiokonektor. Ten využijete například v momentě, kdy budete chtít reproduktor připojit k televizoru či jinému zařízení, které nedisponuje Bluetooth konektivitou.

Ovládání 

Ovládání reproduktoru LAMAX Solitaire1 je velmi intuitivní. Ihned po zapnutí na sebe upozorní výrazným zvukovým efektem, který mimochodem doprovází také vypnutí. Reproduktor je k párování s chytrým zařízením připraven ihned po zapnutí. Proto je připojení k telefonu, tabletu nebo počítači vždy bezproblémové a především rychlé. K samotnému ovládání LAMAX Solitaire1 pak slouží čtveřice tlačítek uspořádaných do kruhu.

Kromě toho hlavního pro zapnutí a vypnutí přístroje zde najdeme ještě další dvě pro regulaci hlasitosti a pozastavení přehrávání. Solitaire1 je vybaven také chytrou funkcí Powersafe, která zařízení po 10 minutách bez spárování sama vypne. To je příjemný kompromis. Pokud by se zařízení samočinně vypínalo i při neaktivitě po spárování, byla by tato funkce spíše otravná. 

Zvuk a výdrž

Zvukový projev bezdrátového reproduktoru LAMAX Solitaire1 je jednoduše řečeno velmi dobrý. Ve srovnání s konkurencí dokonce vynikající. Při testování jsme výrobek LAMAXu poměřili s reproduktorem věhlasné značky JBL. Obě zařízení produkují velmi srovnatelný zvukový projev. Lamax Solitaire1 zkrátka hraje velmi dobře. Jeho silnou stránkou jsou zejména basy, na kterých si dal výrobce obzvlášť záležet.

Celkově zvukový projev je příjemně vyvážený, díky čemuž se hodí pro poslech většiny žánrů. Nezaskočí jej ani zvýšení hlasitosti do úrovně, při které tuhne krev v žilách i sousedům. I při vysoké hlasitosti totiž reproduktor hraje v rámci možností poměrně čistě. Výrobce udává, že na jedno nabití zvládne Solitaire1až 12 hodin přehrávání hudby. Po několikatýdenním testování můžeme potvrdit, že tomuto údaji lze věřit.

Vedikt

LAMAX Solitaire1 je dalším důkazem, že česká firma má technologickému světu co nabídnout. Každý její výrobek je totiž lepší než ten předchozí a bez problému snese srovnání s výrobky věhlasných značek. Solitaire1 nabídne svému majiteli velmi solidní zvuk a také líbivý design. Rozumně je navíc nastavena i cenová politika. LAMAX Solitaire1 totiž pořídíte pod dva tisíce, což z něj činí velmi lákavou nabídku.

8.5

Zpracování

8.5/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

8.5/10

Cena

9.0/10

Plusy

  • výborný zvukový projev
  • bytelná konstrukce
  • dlouhá výdrž
  • cena

Mínusy

  • místo microUSB bychom raději viděli USB-C
  • chybí NFC

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

10 Komentáře

  1. Jojo, taky jsem měl tu čest ho otestovat a opravdu překvapil – solidní tělo, zvukový projev jaký často mají i větší reproduktory a výrazné basy. Jediné, co by mohlo být lépe vyřešeno je nabíjení, vzhledem k zákazu fastchargerů by mohl být dodáván i adaptér do zásuvky a třeba i cestovní obal, protože si nejsem úplně jistý odolností materiálu proti poškrábání.

  2. Mne by zajímalo zda hraje i když se zrovna nabíjí.
    Když už recenze tak se vším všudy, postrádám technické informace a zkušenosti, třeba jak dlouho se nabíjí, lze pozžít jako powerbanku? Jistě mohu jít na jiné stránky a tam si to zjistit, ale proč to není součástí recenze?

    1. Hezký den,

      nejprve bych chtěl poděkovat za věcný komentář. Určitě si z toho vezmeme ponaučení! 😉
      A nyní k Vašemu dotazu:
      ano, reproduktor hraje během nabíjení
      nabití úplně vybitého reproduktoru trvá 5 hodin
      ne, jako powerbanku ho nelze použít

    2. Jen doplním, ano reproduktor lze používat při nabíjení avšak nabíjecí část je velmi pravděpodobně oddělená od audio, tedy pokud repro začne hlásit vybitou baterii a připojíte kabel bude pokračovat v pípání. Při přehrávání na vyšší hlasitost se může i vypnout jelikož nabíjení pravděpodobně nestačí na pokrytí spotřeby (dobíjení + přehrávání). Jinak reproduktor můžu doporučit a určitě potěší i indikace stavu baterie přes bluetooth (na telefonu s podporou tedy vidíte úroveň nabití).

  3. Dobrý den,
    nedávno jsem si koupil tento reproduktor. Je to solidní kousek, zpozoroval jsem jen jednu drobnou, ale zato neskutečně otravou vadu – při nižších hlasitostech a pauznutých písničkách je znatelné vcelku tiché konstantní pískání. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli ještě někdo zpozoroval podobný jev, nebo zda je to jen vada mého kusu?
    Díky, J.

    1. Toto pískání může být způsobeno špatně odladěným BT signálem z PC,notebooku…
      Mam Lamax trošku jinou bedýnku, kde je i USB, čtečka karet,a tento problém vnímám jen na notebooku, přiBT z mobilu je to ok…

  4. Mně to vůbec nefunguje, když ho zapnu tak vůbec nehraje i když jsem na něm připojený, občas jeno začne šumět. Nevíte někdo jak to spravit?

  5. Mně to vůbec nefunguje, když ho zapnu tak vůbec nehraje i když jsem na něm připojený, občas jenom začne šumět. Nevíte někdo jak to spravit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button