Recenze

Recenze sluchátek Lamax Prime P-1: Takovou budoucnost bez drátů si necháme líbit

Drátům odzvonilo. Dříve či později bude muset i těm nejzatvrzelejším konzervativcům dojít, že přichází doba bezdrátová. V dnešním světě hi-tech elektroniky už zkrátka dráty a kabely nemají své místo. Zvlášť, když jde o konektor, který s námi byl po většinu minulého století. Řeč je o klasickém 3,5mm vstupu pro připojení sluchátek, kterému se familiárně přezdívá Jack. S tím se už, jak je známo, v novém iPhone 7/Plus (preview) nesetkáte. Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak se s touto donedávna běžnou součástí každého mobilního zařízení vyrovnat. Nejelegantnější scénář počítá s bezdrátovými sluchátky, v nichž řada výrobců vidí jasnou budoucnost. Jedna taková jsme nedávno otestovali a zde jsou naše dojmy.

img_3832

Jedná se o sluchátka Prime P-1 od společnosti Lamax, která v sobě skrývají nejedno překvapení. Ihned po rozbalení papírové krabičky se totiž ukáže bohatá nabídka příslušenství, kterým výrobce sluchátka obdařil. Vzhledem k tomu, že se jedná o klasická špunty, balení obsahuje sadu náhradních nástavců v několika různých velikostech. Zajímavé jsou však další drobnosti. Například dvojice speciálních nástavců, které sluchátka obepnou kolem ucha. Jejich přítomnost nejvíce oceníte například při běhání a dalších sportovních aktivitách. Potěší také pouzdro pro přenášení, které je ale zbytečně velké. Sluchátka v něm totiž nezabírají ani polovinu obsahu. Po vzoru Applu nalezneme v balení také sadu samolepek s logem Lamax. V neposlední řadě je součástí prodejního balení i microUSB kabel, který slouží pro nabíjení integrovaného akumulátoru.

snimek-obrazovky-2016-09-26-v-21-05-40

Kabel sluchátek je obalen tkaninou, která je na dotyk velice příjemná a zvyšuje mechanickou odolnost

Samotná sluchátka jsou poměrně těžká, v uchu však sedí dobře. Několik centimetrů pod pravým špuntem se nachází dálkové ovládání, které zároveň slouží jako pouzdro pro miniaturní akumulátor. Ačkoliv je baterie velmi blízko sluchátka a při poslechu tím pádem vždy visí ve vzduchu, při pohybu nijak zvlášť nevadí. Trochu nepříjemné to zprvu může být při běhání, kde je přeci jen poměrně těžká baterie při rychlejším pohybu znát. I tak ale věřím, že se jedná pouze o otázku zvyku, kdy po čase zkrátka přestanete pohyb pod pravým uchem vnímat.

img_0026

Samotný modul s baterií a ovládáním nabídne tři tlačítka. Dvě samozřejmě regulují hlasitost a jejich podržením přepnete skladbu. Prostřední poté slouží k zapnutí sluchátek, jejich připojení, pozastavení právě přehrávané hudby a přijmutí či ukončení hovoru. Připojení probíhá v souladu s heslem snadno a rychle. Stále to samozřejmě není tak rychlé, jako zastrčení kabelu do konektoru. Už dříve spárovaný iPhone se po zapnutí sluchátek k externímu zařízení automaticky připojí, což celý proces výrazně urychlí. Není tak nutné otevírat při každém pokusu o připojení nastavení telefonu. Během testování se Prime P-1 z neznámého důvodu odpojila pouze jednou, jinak vždy fungovala zcela bezchybně. Výdrž udávaná výrobcem činí 5 hodin, a dosáhnout ji není problém. Doba nabíjení se pak pohybuje kolem dvou hodin.

snimek-obrazovky-2016-09-26-v-21-05-19

Další drobností která u sluchátek Lamax Prime P-1 potěší, jsou magnety na koncích reproduktorů. Díky nim si lze sluchátka po dokončení poslechu připnout na krku k sobě. Těžké konce se tím pádem při chůzi zbytečně nehoupou a možnost ztráty je v tomto případě minimální. Přestože jde o drobný detail, na praktickou stránku věci má velmi pozitivní vliv.

img_3840

Největším překvapením je však zvukový projev, za který by se nemusely stydět ani modely s dvojnásobnou cenovkou. Masivní, na špunty až překvapivé basy umí vystřídat také solidní výšky. Mám však pocit, že komfortní zóna sluchátek leží spíše při poslechu hudby s upřednostněnou basovou složkou. Výsledný zvukový projev pak působí plným dojmem. Velmi slušné úrovně dosahuje také tlumení okolního světa. Pokud vedle vás zrovna nepřistává Boeing 747, prakticky nic neslyšíte.

img_0027

Sluchátka Lamax Prime P-1 slibují spoustu muziky za málo peněz, a to doslova. Tentokrát je opravdu těžké najít závažnější nedostatky. Samozřejmě kromě několika výše popsaných drobností. Překvapivá je taktéž cena, která činí 1290 korun. Za tuto cenu bych čekal povedená sluchátka s dnes už pravěkým kabelem. Jako bonus však od společnosti Lamax dostanete Bluetooth konektivitu. Tento kus elektroniky je zkrátka jako dělaný pro iPhone 7. Zvláště pokud je pro vás 5 tisíc korun za jablečná sluchátka Air Pods příliš. Pokud tedy hledáte vhodnou alternativu s vyváženým poměrem ceny a výkonu, nejste audiofilové se sluchem netopýra, Lamax Prime P-1 je ideálním kandidátem.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

7 Komentáře

 1. Supr recenze, taky jsem si je koupil a líbí se mi jak jsou příjemně lehké. Dobrá vychytávka jsou ty magnety, to jsem ještě nikde neviděl. 🙂

  1. Dobrý den,
   děkujeme za pozitivní reakci, taková vždy potěší. 🙂 Magnety jsou skvělá vychytávka, nabízí to ovšem i ostatní výrobci, namátkou mě nyní napadá Samsung Level-U

   1. jj, magnety mají třeba i Bang&Olufsen Beoplay H5.

    Nicméně tyhle sluchátka mám a mají perfektní poměr výkon/cena. Po 20 hodinovém zahořování hrajou hodně slušně!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button