Novinky

Kreativní vývojář přišel na způsob, jak využít výřez v displeji na MacBooku pro snazší odesílání přes AirDrop

Pokud se podíváme na nejnovější MacBooky a iPhony, tak je spojuje jedna věc – výřez v horní části displeje. Dříve kontroverzní prvek přijala uživatelská základna rozdílným způsobem a zatímco jedni jej stále nemohou vystát, zbytku osazenstva je to v zásadě jedno. Osobně se řadím do tábora, který takzvaný notch nijak zvlášť neruší a v podstatě jej beru jako součást designu nových MacBooků. Přesto se nemůžu ubránit dojmu, že s ohledem na velikost výřezu zde Apple mohl integrovat také Face ID. O to větší radost mám z nápadu, který na svém Twitteru prezentoval Ian Keen. 

Tento kreativní vývojář přišel s myšlenkou, jak výřez v displeji MacBooku využít ve prospěch šikovného nástroje pro snadnější odesílání souborů přes AirDrop. Jeho aplikace funguje tak, že pokud vyberete soubory k odeslání a přetáhnete je na notch, okraje výřezu se rozblikají a zobrazí se aktivní zařízení v dosahu.

Ve srovnání s nativní funkcí v macOS jde o elegantní řešení, jak snadno a rychle odesílat data přes AirDrop. Aplikace samotná ještě není veřejně dostupná, ale podle jejího autora bude k dispozici beta verze na TestFlight v nejbližších dnech. Ačkoli je navržena tak, aby fungovala primárně na MacBoocích s výřezem, měla by podle autora fungovat také na starších Macích, které notch nemají.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button