Novinky

Koronavirus jako hrozba pro iPhone. Mohl by zpozdit uvedení levné novinky

Není potřeba být pravidelným divákem večerních zpráv, abyste věděli o koronaviru, který aktuálně trápí Čínu. Nový zákeřný vir odřízl od světa jedenáctimilionové město Wu-chan. Čína ukázala, že nechce nenechávat nic náhodě, a proto se nejlidnatější země světa rozhodla zrušit oslavy čínského nového roku a celé zemi prodloužit volno. To samozřejmě může způsobit potíže firmám, které zde působí. Jednou z nich je také Apple, kterému zde společnost Foxconn sestavuje iPhony.

Foxconn prozatím tvrdí, že opatření mají na jeho fungování jen minimální vliv. Vše by se ale mohlo změnit v případě, že čínská vláda firmám přikáže ještě delší prázdniny, než se původně očekávalo. V Číně se aktuálně nevyrábí téměř žádné iPhony. Zdejší továrna je totiž zavřena minimálně do 9. února. Foxconn však po světě vlastní řadu dalších výrobních zařízení. Například ve Vietnamu, Indii nebo Mexiku. Výpadky v produkci tak společnost zvládá kompenzovat.

Ruská firma začala nabízet iPhone 11 Pro v designu Tesly Cybertruck. Za tuhle zrůdičku chce 300 tisíc

Otazník ovšem visí nad chystaným iPhonem SE 2, jindy zvaného iPhone 9. Apple by jej totiž měl představit během března. Pokud je to pravda, výroba už by měla začít. Je ale možné, že opatření proti šíření koronaviru plánovaný časový harmonogram naruší. Nejde totiž jen o Foxconn. Ten jednotlivé komponenty výrobců z různých koutů Asie – nejčastěji však Číny – pouze kompletuje dohromady.

 

Zdroj
Macrumors
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close