Novinky

Konečný verdikt je tu: Apple zvítězil nad Samsungem. Ten musí zaplatit pokutu 539 milionů dolarů

Po sedmi letech soudních sporů je rozhodnuto. Samsung dluží Applu 539 milionů dolarů za porušení jejich patentů týkajících se designu iPhonu a iOS. Oblé rohy, okraj přední plochy a ikonické ‘mřížkované’ rozvržení aplikací na iOS, to všechno údajně Samsung takříkajíc opsal.

Soudní spor začal už v roce 2011, kdy se Apple domáhal odškodnění ve výši 2.5 miliardy dolarů. Tato suma byla ale na konci roku 2012 snížena na 1 miliardu dolarů. Z toho Samsung zaplatil 548 milionů dolarů v prosinci roku 2015 po společné dohodě, že soudní spory budou pokračovat pouze v Americe a ty zahraniční budou ukončeny. 

Během posledních pár let se obě firmy odvolávaly u federální soudu v Kalifornii a Samsung se snažil snížit zbylou sumu, kterou musí Applu doplatit. To se jim ale moc nepovedlo, jelikož minulý rok musel Samsung zaplatit dalších 120 milionů dolarů za spor související s gestem pro odemknutí zařízení ze zamykací obrazovky.

S letošním odškodnění ve výši 539 milionů dolarů přesáhne celá suma, kterou Samsung zaplatí, jednu miliardu dolarů a soudní spory mezi těmito tech giganty by tím měly být definitivně u konce.

Zdroj

Karel Nohejl

Student leteckého inženýrství. Fanoušek moderních technologií, cestovaní a vesmíru.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Gesto pro odemykání ? To má nějaký iPhone ? Já viděl jenom šoupadlo, čtečku prstů nebo pin. S gestem na odemčení jsem se setkal jenom na Androidech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button