Novinky

Konec klasického metru? AR Measure dokáže měřit vše pomocí rozšířené reality

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o ARKitu ve spojitosti se švédským výrobcem nábytku, IKEA. ARKit byl představen na letošní konferenci WWDC a jedná se o nový nástroj pro vývojáře, který má pomoci s rozvojem rozšířené reality. Dnes se podíváme na aplikaci, jenž dokáže právě díky rozšířené realitě přesně měřit rozměry objektů.

Mnozí z vás jistě znáte hromadu aplikací na měření všeho možného. Do teď však měření probíhalo pomocí pohybového senzoru a o přesnosti by se dalo přinejmenším dost pochybovat. Nová aplikace AR Measure z dílny Laan Labs ale sází na rozšířenou realitu, která je mnohokrát přesnější. Princip je vcelku jednoduchý. Kamera v iPhonu snímá okolní prostředí a dosazuje k němu virtuální funkce měření. Výpočet probíhá na základě vzdálenosti fotoaparátu od objektu a úhlu měření. V praxi to znamená, že si budete moci například změřit délku stolu, úhlopříčku obrazu nebo televize bez použití fyzického metru. Přesnost se pohybuje v rozmezí několika milimetrů. Je však zapotřebí dodat, že jde o první testovací verzi této aplikace. Ostrá verze bude dostupná až s uvedením iOS 11 na podzim tohoto roku.

Vyšla první veřejná beta iOS 11, macOS High Sierra a tvOS 11

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button