Novinky

Koncept 24 a 32palcového iMacu poháněného ARM procesorem je na světe, a opravdu se povedl

Příští týden se dočkáme příchodu nových Apple Silicon Maců, a padlo už mnoho spekulací jaké modely by přesně měly přijít. Ve hře je nový 14palcový MacBook, 13palcový MacBook Pro, a 16palcový MacBook Pro. S řadou modelů, které příští úterý Apple představí si nemůžeme být 100% jistí, ale věc, kterou vám můžeme slíbit je, že všechny nové modely budou disponovat Apple Silicon čipsetem, který staví na nové 5nm architektuře.

Zdroj: Svetapple

Za námi ještě není představení úplně prvních ARM MacBooků, a známý slovenský web Svetapple už přišel s dalšími koncepty. Rendery ukazují, jak by mohl vypadat zbrusu nový iMac poháněný čipsetem Apple Silicon. V minulosti známý Ming-Chi Kuo potvrdil, že Apple vyvíjí nový iMac s menšími rámečky a ve velikostech 24 palců a 32 palců. Redakce webu SvetApple vytvořila vskutku zajímavý render jak 24″ tak 32″ modelu, a musíme říct, že nevypadají vůbec špatně.

Na snímcích můžeme vidět koncept 24palcového a 32palcového iMacu s Apple Silicon procesorem. Věc, které si hned všimnete, jsou tenčí rámečky displeje, které by celkový vzhled iMacu učinily mnohem atraktivnějším. Svetapple má na kontě už několik povedených renderů a dnešní nejsou žádnou výjimkou.

Agentura Bloomberg tvrdí, že se příchodu těchto modelů nedočkáme dříve nežli v roce 2022. Do té doby by ale všechna zařízení Mac měl pohánět čipset Apple Silicon, jelikož na červnové konferenci WWDC 2020 společnost Apple oficiálně oznámila přechod z Intel x86 architektury na vlastní ARM SoC. Výhodou ARM architektury je 5nm technologie, díky které se do procesoru vejde o několik miliard tranzistorů více. To, že Apple s 5nm architekturou umí dobře naložit, jsme si mohli ověřit v nedávných testech iPhone 12 Pro, který doslova rozdrtil veškerou konkurenci.

A co vy, těšíte se na příchod ARM MacBooků? Určitě nám dejte vědět v diskuzi!

Zdroj
svetapple

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button