Aplikace iOSiOSiPadiPhoneiPodNovinky

Kompletní přehled nejzásadnějších novinek v iOS 9.3

Apple před několika hodinami uvolnil aktualizaci operačního systému iOS 9.3. Přes počáteční očekávání se jedná o poměrně výrazný posun, jenž s sebou přináší řadu nových funkcí a vylepšení. Aktualizace je zatím dostupná pouze registrovaným vývojářům. Očekáváme, že uvolnění instalačního balíčku pro uživatele programu Apple Beta Software na sebe nenechá příliš dlouho čekat, ovšem konkrétní termín zůstává stále neznámý.

Snímek obrazovky 2016-01-11 v 22.51.26

Nejnovější beta verze iOS 9.3 přidává mobilním zařízením řadu inovací v čele s přepracovaným CarPlay a několika novými funkcemi. Které to jsou?

1.) Apple do iOS 9.3 zakomponoval Noční režim (Night Shift), který má ulevit očím při práci ve večerních hodinách. Systém přebírá informace o aktuálním čase a automaticky přepíná mezi jednotlivými režimy. V podstatě jde o obdobu funkce, která je zakomponována v desktopové verzi systému OS X El Capitan.

fa0_img-1916

2.) Změn se dočkala i aplikace Poznámky (Notes) sloužící pro rychlé zapísky. Nově si můžete uložené poznámky zabezpečit pomocí klasického hesla či využít čtečku otisků TouchID.

3.) Aplikace News nově nabízí lepší přizpůsobení obsahu s ohledem na zájmy uživatele a možnost přehrávání publikovaných videí.

4.) Přepracování neunikla ani aplikace Zdraví, do níž Apple implementoval funkci pro import dat z aplikací třetích stran. V konečném důsledku nabídne mnohem lepší přehled o fyzické aktivitě a zdravotních datech uživatele.

5.) S iOS 9.3 dorazilo přepracované CarPlay obohacené o ručně řazené hudební výběry a intuitivnější propojení s aplikací Apple Music a zájmovými body v aplikaci Mapy.

ios93_1

6.) Apple nepřestává hájit svůj názor, že iPad může výrazně zlepšit školní výuku. S příchodem iOS 9.3, se kantorům otevírají nové a poutavější způsoby učení.

7.) Lepší provázanost služby Apple Pay a Apple Wallet s aplikacemi třetích stran pro procházení a následné využití slevových kupónů.

8.) Nové 3D Touch zkratky a gesta umožňující rychlejší práci s nativními aplikacemi Počasí, Kompas, Zdraví, App Store, iTunes Store a Nastavení.

9.) Hlasová asistentka Siri se nově naučila finsky, hebrejsky a malajsky.

ios93_2

10.) Implementace speciální aplikace pro zpětnou vazbu od uživatelů (platí pouze pro beta verze).

11.) Možnost exportu statické fotografie z pořízených Live Photo.

12.) Přidání hmatové odezvy při aktivaci multitaskingu pomocí gesta 3D Touch.

13.) V aplikací Zdraví lze nově vybrat z několika druhů cvičení.

ios93_3

Novinek se zřejmě v iOS 9.3 ukrývá mnohem víc, nicméně výše uvedené změny patří mezi ty nejzásadnější, které ovlivní každodenní používání. Pokud jste narazili na další nové funkce, podělte se o ně v diskuzi pod tímto článkem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

5 Komentáře

  1. „V podstatě jde o obdobu funkce, která je zakomponována v desktopové verzi systému OS X El Capitan.“ – možná mi něco uniklo – El Capitan umí večer ztmavit monitor nebo snížit modrý jas??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close