Novinky

Kolonizace Marsu už v roce 2024? Elon Musk a jeho plány hovoří jasně

Popularita Marsu v posledních letech neustále stoupá. Jestli je to způsobeno novými vědeckými poznatky, za kterými stojí vozítko Curiosity nebo množstvím filmů souvisejících právě s kolonizací rudé planety, nechám na vašem posouzení. Jedno je však jisté, osídlování čtvrté planety sluneční soustavy zřejmě nezůstane jen na stříbrném plátně.

Představy o budoucím osídlení Marsu se dost liší. Na skutečné fotografie z rudé planety si ještě pár let počkáme

To v tomto týdnu potvrdil i Elon Musk, který otázku našeho druhého domova řeší už pár let. Na Mezinárodním astronautickém kongresu (IAC) konaném v Austrálii se nechal slyšet, že první rakety SpaceX přistanou na Marsu už v roce 2022. Počáteční dvě mise se zaměří především na dopravu materiálu a potravin pro stavbu základního tábora a jeho následný provoz. Ještě dříve, než na rudou planetu přistanou lidé, je v plánu výstavba důlních objektů a částečné energetické infrastruktury. První vlna osadníků z masa a kostí, která na Mars dosedne o dva roky později, se následně postará o zbytek příprav pro další posádky. Tímto způsobem se postupem času vytvoří obrovská, naprosto soběstačná kolonie.

Animace výstavby kolonie na Marsu se objevila i na oficiálním Twitter účtu společnosti SpaceX

Všechno to jsou ale velmi ambiciózní plány, které se s velkou pravděpodobností nedočkají svého reálného výsledku. Alespoň ne v horizontu několika let, jako uvádí Elon Musk. Společnost SpaceX totiž stále ještě vyvíjí některé technologie potřebné k takto daleké cestě vesmírem a nedá se očekávat, že by byly v dohledné době skutečně připraveny.

Vozítko Curiosity má problém s kolem. Znamená to konec mise na Marsu?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button