Novinky

App Store a Google Play slaví díky pandemii rekordní tržby. Uživatelé letos utratili astronomickou částku

Chytrý telefon nám nabízí mnoho možností, jak utratit peníze. Ať je to formou předplatných, jednorázových plateb, nebo placených aplikací. Každý uživatel někdy oželí pár stokorun a něco si koupí. Někteří si dopřejí placenou aplikaci každý týden a jiní zase dvakrát za rok. Celková částka, kterou uživatelé chytrých telefonů utratí, se dá poté jednoduše odvodit z počtu nákupů. Toto finální číslo je poté téměř k neuvěření.

zdroj: Unsplash.com

App Store a Google Play dohromady za rok 2020 utržili přes 100 miliard dolarů (zhruba 2,2 bilionů korun). Jen přes Vánoce uživatelé utratili přibližně 407 milionů dolarů (zhruba 9 miliard korun českých). Částka se může zdát až absurdní, ale z důvodu celosvětové pandemie se velikost tržeb ještě zvýšila. Nejvíce utržily hry, hned po nich se usadily aplikace určené pro zábavu, které jen na App Storu vydělaly 19,3 milionu amerických dolarů (přibližně 424 milionu korun).

I přesto, že se celosvětově používá více zařízení s operačním systémem Android než s iOS, se App Store zasloužil o 68 % celkových tržeb. To mimo jiné dokazuje skvěle odvedenou práci Applu v propagování aplikací. Celkový výdělek je obrovský, ale je kvůli momentální situaci zcela pochopitelný. Uvidíme, co nám přinese rok 2021, ale tržba tohoto roku stála opravdu za to.

Jak často si dopřejete placenou aplikaci? Dejte nám vědět v diskuzi.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button