Novinky

Kód současné verze watchOS odhalil příchod funkce, po níž uživatelé dlouho volali

Od chvíle, kdy Apple představil první generaci Apple Watch, uživatelé volali po možnosti vytváření vlastních ciferníků. V současné době lze vybírat pouze z několika různých designů, které předpřipravili inženýři Applu. Důvodem omezené nabídky je snaha výrobce o maximální možnou kontrolu nad uživatelských zážitkem. Část kódu v poslední verzi operačního systému watchOS 4.3.1 ovšem naznačuje, že v blízké budoucnosti se možná dočkáme změny. Uvnitř frameworku NanoTimeKit se objevila zmínka o možnosti implementace ciferníků třetích stran.

Podporu ciferníků třetích stran uvítá většina uživatelů

Současné sestavení watchOS sice nahrání nových vzhledů nepodporuje, ale z vyznění kódu jasně vyplývá, že Apple s touto funkcí minimálně počítá. O zpřístupnění zmíněné funkcionality zatím nepadla ze strany výrobce jediná zmínka. Je ovšem velice pravděpodobné, že půjde o zásadní novinku.

 

Za naší redakci bychom uvítali, kdyby Apple spolu s novou verzí watchOS představil také mobilní aplikaci pro iPhone, která by sloužila jako editor pro vytváření vlastních skinů a designu obrazovek pro Apple Watch. Přestože současná nabídka je poměrně pestrá, vyšší míra personalizace by nebyla vůbec na škodu.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close