Kód současné verze watchOS odhalil příchod funkce, po níž uživatelé dlouho volali

Kód současné verze watchOS odhalil příchod funkce, po níž uživatelé dlouho volali

Od chvíle, kdy Apple představil první generaci Apple Watch, uživatelé volali po možnosti vytváření vlastních ciferníků. V současné době lze vybírat pouze z několika různých designů, které předpřipravili inženýři Applu. Důvodem omezené nabídky je snaha výrobce o maximální možnou kontrolu nad uživatelských zážitkem. Část kódu v poslední verzi operačního systému watchOS 4.3.1 ovšem naznačuje, že v blízké budoucnosti se možná dočkáme změny. Uvnitř frameworku NanoTimeKit se objevila zmínka o možnosti implementace ciferníků třetích stran.

Podporu ciferníků třetích stran uvítá většina uživatelů

Současné sestavení watchOS sice nahrání nových vzhledů nepodporuje, ale z vyznění kódu jasně vyplývá, že Apple s touto funkcí minimálně počítá. O zpřístupnění zmíněné funkcionality zatím nepadla ze strany výrobce jediná zmínka. Je ovšem velice pravděpodobné, že půjde o zásadní novinku.

 

Za naší redakci bychom uvítali, kdyby Apple spolu s novou verzí watchOS představil také mobilní aplikaci pro iPhone, která by sloužila jako editor pro vytváření vlastních skinů a designu obrazovek pro Apple Watch. Přestože současná nabídka je poměrně pestrá, vyšší míra personalizace by nebyla vůbec na škodu.

Zdroj

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.