Novinky

Kingston představil USB-C rozbočovač 7v1 a flashdisk s Lightning konektorem

Společnost Kingston Digital představila nový USB-C rozbočovač Nucleum zaměřený na všechny uživatele nových MacBooků. Ten zahrnuje celkem sedm nejpoužívanějších portů. Na jeho těle najdeme dva USB porty typu C i A, jedno HDMI a sloty pro paměťové karty SD a microSD.

Rozbočovač Nucleum je vybaven několika porty a jeho účelem je umožnit snadné připojení běžného příslušenství, které uživatelé používají – například myš, klávesnici či externí monitor. Díky rozbočovači Nucleum lze například napájet MacBook a současně mít připojený externí pevný disk a k tomu ještě dobíjet iPhone.

Kingston Nucleum nabídne 7 nejpoužívanějších rozhraní

Mezi porty USB 3.0 (na jakémkoli zařízení nebo počítači) a zařízeními Wi-Fi, jako jsou routery nebo bezdrátové myši a klávesnice, se může někdy vyskytnout elektromagnetické rušení (EMI – electromagnetic interference). Širokopásmový šum, jenž generuje datové spektrum USB 3.0, může ovlivnit bezdrátové rádiové přijímače vysílající v pásmu 2,4 GHz, pokud jsou obě zařízení v těsné blízkosti.

Elektromagnetické rušení je u hubu Nucleum potlačeno díky stínění a vhodně navrženému umístění portů. USB porty jsou umístěny naproti sobě, a nikoli vedle sebe, čímž se možnost elektromagnetického rušení snižuje, a navíc toto fyzické provedení poskytuje větší prostor mezi konektory, aby bylo možné snadno připojovat zařízení a napájecí adaptéry různých velikostí.

Poptávka po příslušenství, které by umožnilo připojit více hostitelských zařízení pomocí USB portů typu C, roste,“ uvedla Valentina Vitolo, manažerka divize flash produktů společnosti Kingston pro region EMEA. „Rozbočovač Nucleum je založen na myšlence vytvořit přenosný, snadno použitelný hub typu ‚vše v jednom‘ tak, aby zákazníkům nabídl všestranný produkt, který by vyhovoval jejich potřebám, když potřebují být mobilní. Jsme přesvědčeni, že právě toto je příslušenství, které potřebujete mít s sebou všude.

Rozbočovač Nucleum je již nyní k dostání ve Spojených státech a během 1. čtvrtletí bude dostupný ve Spojeném království a vybraných zemích v oblasti Asie a Tichomoří. Nucleum má dvouletou záruku, bezplatnou technickou podporu. Podrobnější informace o produktu můžete získat na tomto odkazu.

Kingston Bolt Duo: řešení pro daty přeplněný iPhone

Další novinkou je Kingston Bolt Duo – flashdisk který umožňuje snadno uvolnit přeplněné místo v telefonu a zálohovat data. Správu nad úložištěm iPhonu a připojeného flashdisku obstarává mobilní aplikace. Do ní vývojáři integrovali další funkce pro snadnou zálohu celého zařízení či přímého ukládání fotek a videa.

Kingston Bolt Duo bude dostupný v celkem třech paměťových variantách 32/64/128 GB. Flashdisk lze použít také pro snadný přenos souborů z iPhonu či iPadu do počítače díky klasickému rozhraní USB 3.1 na druhém konci. Další podrobnosti o Kingston Bolt Duo najdete na webu výrobce.

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button