Novinky

Kingston představil kompaktní USB-C rozbočovač 7-v-1 s funkcí sníženého elektromagnetického rušení

Společnost Kingston oznámila uvedení USB-C rozbočovače Nucleum. Ten zahrnuje sedm funkcí v jednom zařízení (7-v-1), což ho přímo předurčuje jako nezbytný doplněk pro všechny majitele počítačů s rozhraním USB-C. Nucleum je kompaktní rozbočovač pro novější modely MacBooků, protože poskytuje další USB porty typu C i A a navíc má port HDMI a sloty pro paměťové karty SD/microSD.

Kingston Nucleum je vybaven několika porty a jeho účelem je umožnit snadné připojení běžného příslušenství, které uživatelé používají – například myš, klávesnici a také druhý monitor. Uživatelům ulehčí práci se systémem, jelikož všech sedm portů je možné používat současně. S připojeným hubem lze například napájet MacBook a současně mít připojený externí pevný disk a k tomu dobíjet iPhone.

Mezi porty USB 3.0 (na jakémkoli zařízení nebo počítači) a zařízeními Wi-Fi, jako jsou routery nebo bezdrátové myši a klávesnice, se může někdy vyskytnout elektromagnetické rušení (EMI – electromagnetic interference). Širokopásmový šum, jenž generuje datové spektrum USB 3.0, může ovlivnit bezdrátové rádiové přijímače vysílající v pásmu 2,4 GHz, pokud jsou obě zařízení v těsné blízkosti. Elektromagnetické rušení je u hubu Nucleum potlačeno díky stínění a vhodně navrženému umístění portů. Porty USB jsou vybaveny stíněním a porty USB typu A a C jsou umístěny naproti sobě, a nikoli vedle sebe. Tím se možnost elektromagnetického rušení snižuje, a navíc toto fyzické provedení poskytuje větší prostor mezi porty, aby bylo možné snadno připojovat zařízení a napájecí adaptéry různých velikostí.

USB-C Macbook Pro Hub with HDMI, USB 3.1, SD, microSD – Nucleum – Kingston Technology

Live the moment™. Use the mouse, monitor, and accessories you’ve grown to love with your new notebook. With a single USB-C hub, you can connect up to 7 devices at once and keep your creativity flowing. The Nucleum has you covered whether you want to connect to a larger monitor or need to offload footage from your latest shoot.

Poptávka po příslušenství, které by umožnilo připojit více hostitelských zařízení pomocí USB portů typu C, roste,“ uvedla Valentina Vitolo, manažerka divize flash produktů společnosti Kingston® pro region EMEA. „Rozbočovač Nucleum je založen na myšlence vytvořit přenosný, snadno použitelný hub typu ‚vše v jednom‘ tak, aby zákazníkům nabídl všestranný produkt, který by vyhovoval jejich potřebám, když potřebují být mobilní. Jsme přesvědčeni, že právě toto je příslušenství, které potřebujete mít s sebou všude.“ Rozbočovač Nucleum je již nyní k dostání ve Spojených státech a během 1. čtvrtletí bude dostupný ve Spojeném království a vybraných zemích v oblasti Asie a Tichomoří.

Recenze HyperDrive Ultimate USB-C Hub: konektorový chorál

Vlastnosti a technické údaje rozbočovače Kingston Nucleum

  • Více pixelů: Potřebujete pracovat na něčem větším? Pro svůj nový notebook máte k dispozici výstup HDMI s rozlišením 4K.
  • Paralelní napájení: Mějte vždy po ruce energii pro svůj iPhone®, sluchátka s Bluetooth a další zařízení.
  • Využijte jej naplno: Chcete používat připojená zařízení současně? Žádný problém, připojte je všechna a začněte tvořit!
  • Přenosný: Praktické rozměry umožňují vzít rozbočovač USB-C s sebou kamkoli, kde jej budete potřebovat.
  • Centrum pro kreativní činnosti: Natáčejte, stahujte a editujte svá videa bez ohledu na to, zda používáte paměťové karty formátu SD nebo microSD.
  • Vyladěný vzhled: Design rozbočovače Nucleum ladí se vzhledem nového MacBooku.
  • Adaptér s více porty: Kvůli připojení svých zařízení už není nutné nosit s sebou různé adaptéry. 
  • Rozměry (bez kabelu): 127 mm x 45 mm x 14,2 mm (5″ x 1,77″ x 0,56″) 
  • Rozměry (s kabelem): 276,4 mm x 45 mm x 14,2 mm (10,88″ x 1,77″ x 0,56″)
  • Hmotnost: 92,4 g (3,2 oz.)

Recenze MacBook Pro s Touch Bar (2017): nejednoznačný šampion

Otestovali jsme pro vás 13″ MacBook Pro s Touch Barem v hardwarové revizi pro rok 2017. Nová generace jablečných laptopů vzbuzuje řadu otázek, na které se vám pokusí odpovědět naše videorecenze.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close