Novinky

Kingston představil kompaktní USB-C rozbočovač 7-v-1 s funkcí sníženého elektromagnetického rušení

Společnost Kingston oznámila uvedení USB-C rozbočovače Nucleum. Ten zahrnuje sedm funkcí v jednom zařízení (7-v-1), což ho přímo předurčuje jako nezbytný doplněk pro všechny majitele počítačů s rozhraním USB-C. Nucleum je kompaktní rozbočovač pro novější modely MacBooků, protože poskytuje další USB porty typu C i A a navíc má port HDMI a sloty pro paměťové karty SD/microSD.

Kingston Nucleum je vybaven několika porty a jeho účelem je umožnit snadné připojení běžného příslušenství, které uživatelé používají – například myš, klávesnici a také druhý monitor. Uživatelům ulehčí práci se systémem, jelikož všech sedm portů je možné používat současně. S připojeným hubem lze například napájet MacBook a současně mít připojený externí pevný disk a k tomu dobíjet iPhone.

Mezi porty USB 3.0 (na jakémkoli zařízení nebo počítači) a zařízeními Wi-Fi, jako jsou routery nebo bezdrátové myši a klávesnice, se může někdy vyskytnout elektromagnetické rušení (EMI – electromagnetic interference). Širokopásmový šum, jenž generuje datové spektrum USB 3.0, může ovlivnit bezdrátové rádiové přijímače vysílající v pásmu 2,4 GHz, pokud jsou obě zařízení v těsné blízkosti. Elektromagnetické rušení je u hubu Nucleum potlačeno díky stínění a vhodně navrženému umístění portů. Porty USB jsou vybaveny stíněním a porty USB typu A a C jsou umístěny naproti sobě, a nikoli vedle sebe. Tím se možnost elektromagnetického rušení snižuje, a navíc toto fyzické provedení poskytuje větší prostor mezi porty, aby bylo možné snadno připojovat zařízení a napájecí adaptéry různých velikostí.

Poptávka po příslušenství, které by umožnilo připojit více hostitelských zařízení pomocí USB portů typu C, roste,“ uvedla Valentina Vitolo, manažerka divize flash produktů společnosti Kingston® pro region EMEA. „Rozbočovač Nucleum je založen na myšlence vytvořit přenosný, snadno použitelný hub typu ‚vše v jednom‘ tak, aby zákazníkům nabídl všestranný produkt, který by vyhovoval jejich potřebám, když potřebují být mobilní. Jsme přesvědčeni, že právě toto je příslušenství, které potřebujete mít s sebou všude.“ Rozbočovač Nucleum je již nyní k dostání ve Spojených státech a během 1. čtvrtletí bude dostupný ve Spojeném království a vybraných zemích v oblasti Asie a Tichomoří.

Recenze HyperDrive Ultimate USB-C Hub: konektorový chorál

Vlastnosti a technické údaje rozbočovače Kingston Nucleum

  • Více pixelů: Potřebujete pracovat na něčem větším? Pro svůj nový notebook máte k dispozici výstup HDMI s rozlišením 4K.
  • Paralelní napájení: Mějte vždy po ruce energii pro svůj iPhone®, sluchátka s Bluetooth a další zařízení.
  • Využijte jej naplno: Chcete používat připojená zařízení současně? Žádný problém, připojte je všechna a začněte tvořit!
  • Přenosný: Praktické rozměry umožňují vzít rozbočovač USB-C s sebou kamkoli, kde jej budete potřebovat.
  • Centrum pro kreativní činnosti: Natáčejte, stahujte a editujte svá videa bez ohledu na to, zda používáte paměťové karty formátu SD nebo microSD.
  • Vyladěný vzhled: Design rozbočovače Nucleum ladí se vzhledem nového MacBooku.
  • Adaptér s více porty: Kvůli připojení svých zařízení už není nutné nosit s sebou různé adaptéry. 
  • Rozměry (bez kabelu): 127 mm x 45 mm x 14,2 mm (5″ x 1,77″ x 0,56″) 
  • Rozměry (s kabelem): 276,4 mm x 45 mm x 14,2 mm (10,88″ x 1,77″ x 0,56″)
  • Hmotnost: 92,4 g (3,2 oz.)

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button