Novinky

Když Apple osekal příslušenství iPhonu 12, smáli se. Teď Samsung a Xiaomi chystají smartphony bez adaptéru

Někoho tím Apple možná šokoval, jiní to však čekali. Když Apple na podzim představoval novou generaci iPhonu, nezahrnul do balení adaptér ani sluchátka. Společnost argumentuje nižší zátěží životního prostředí. Je ale jasné také to, že osekání příslušenství v krabici Applu ušetří nemalé finance. Cena iPhonu totiž zůstala stejná. Na trhu s mobilními telefony pro slabé hráče příliš místa není. Nokia, HTC nebo LG by o tom mohli vyprávět své. Drtivou většinu mimořádně atraktivního segmentu si už roky porcuje několik hlavních jmen, kterým nezbývá nic jiného než být draví. Proto bylo zřejmé, že jakmile Apple představí smartphone bez základního příslušenství, konkurence toho využije. 

Samsung například ihned veřejnosti připomněl, že s jeho telefonem zákazníci v krabici dostanou i adaptér. Podobně reagovalo i čínské Xiaomi. Popichování je mezi mobilními rivaly běžné. Úplně stejně to Apple schytal, když před čtyřmi lety představil iPhone než audio konektoru. V případě osekání příslušenství bylo ovšem posmívání Applu Samsungem a Xiaomi tak trochu pokrytecké. Oba soupeři totiž pravděpodobně své příští modely představí také bez adaptéru. Díky formulářům, které Samsung vyplnil u příslušných úřadů, to vypadá, že chystaný Galaxy S21 se bude dodávat také pouze s dobíjecím kabelem. Nová vlajková loď Samsungu by se měla představit už 14. ledna. 

Zdroje z Taiwanu tvrdí, že Apple brzy rozběhne výrobu vlastního auta

Ironické přitom je, že ještě na podzim na sociálních sítích označil adaptér za naprostou nezbytnost, která v krabici se smartphonem prostě nesmí chybět. Ještě zřejmější je situace u Xiaomi. Jeho CEO totiž už oficiálně potvrdil, že model Mi 11 už v krabici adaptér mít nebude. Firma se, podobně jako Apple, odvolává na ochranu životního prostředí. Uživatelé už doma údajně mají adaptérů dost a další zástrčka v domácnosti by tak byla zbytečná. Apple zkrátka stále dokáže udávat trendy, a to i takové, které příliš uživatelsky přívětivé nejsou. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button