Novinky

Kdy a kde sledovat dnešní představení iPhone 15, iPhone 15 Pro a dalších novinek

Jak by řekl klasik – rok se s rokem sešel a je tu opět ten den, na který čeká celý technologický svět. Letošní Apple keynote se zřejmě ponese v tradičním duchu a čeká nás tedy odhalení nové generace jablečných smartphonů. O modelech iPhone 15 a iPhone 15 Pro jsme toho napsali za poslední měsíce mnoho. Díky tomu máme již slušnou představu o tom, jak budou tyto novinky vypadat. Kromě smartphnonů se dostanou ke slovu také nové hodinky Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2.

Apple uvedl Apple Watch Series 9 a Ultra 2: řada užitečných vylepšení a jedno praktické gesto

Apple uvedl Apple Watch Series 9 a Ultra 2: řada užitečných vylepšení a jedno praktické gesto

V případě všech modelových variant iPhonu 15 se očekává přechod na USB-C rozhraní, které nahradí již zastaralý Lightning konektor. Vrcholná řada iPhone 15 Pro (Max) dorazí ve staronové těle, respektive ocelové šasi nahradí titan. Díky tomu budou smartphony lehčí, což zejména u varianty s přídomkem Max přijde rozhodně vhod. Podrobné srovnání velikostí a hmotností s loňskou generací si můžete přečíst v tomto článku.

Další viditelná změna se odehraje na levém boku. Chystaný iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro max totiž přijdou o přepínač tichého režimu, které nahradí tlačítko. To by mělo navíc dostat funkci, díky níž půjde naprogramovat na různé akce. V jistém ohledu půjde o obdobu akčního tlačítka, kterým disponují Apple Watch Ultra.

Kdy a kde sledovat představení nových iPhonů 15?

Celá událost odstartuje dnes 12. září v 19:00 našeho času. Keynote bude možné sledovat několika způsoby. Jako první se nabízí oficiální web Applu, kde bude celá událost streamována na tomto odkazu. Pokud máte zařízení s Windows či Android, tak nejpohodlnější variantou je navštívit oficiální Youtube kanál společnosti Apple, kde poběží živé vysílání – odkaz zde.

render iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro | foto: macrumors

One more thing? Tentokrát nejspíš ne.

Na letošní vývojářské konferenci zaznělo z úst Tima Cooka ikonické sousloví „one more thing“, čímž Apple ohlašuje zbrusu nové produkty. Tehdy šlo o headset pro smíšenou a virtuální realitu Vision Pro. Samozřejmě není vyloučeno, že i dnes uslyšíme tu samou hlášku, nicméně s ohledem na dosavadní predikce tomu nic nenasvědčuje. Na druhou stranu nás to nemusí zas až tolik trápit, přeci jen nás čeká více než slušná nálož hardwarových novinek.

Jako každý rok i letos budeme na Českém Macu celou akci pečlivě sledovat. Po jejím skončení se tak můžete těšit na souhrnné články s tím nejzajímavějším. Pokud tedy dnešní keynote nestíháte, nemusíte si dělat vrásky. Stačí se podívat na náš web, kde se dozvíte to nejdůležitější.

Na co se dnes těšíte nejvíc, jsou to nové iPhony 15 nebo další generace chytrých hodinek Apple Watch? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button