iOSNovinkyWatch

Kardia: Přidejte svým Apple Watch senzor pro měření EKG

Vývojáři měli v průběhu vývoje Apple Watch poměrně smělé plány. Prvotní úvahy počítaly s integrací celé řady senzorů včetně EKG. Bohužel vlivem klíčových rozhodnutí jsme se dočkali pouze monitoringu srdečního tepu. Toho využila společnost AliveCor, která umožní přidat funkci elektrokardiogramu. V praxi jde o speciální řemínek s dvojicí kovových senzorů. Měření probíhá prostřednictvím speciální aplikace a položení uživatelova prstů na kovové plochy.

11418-d98245e6d653beb13fcc023564c65499

Speciální aplikace dokonce umožní odesílat naměřená data lékaři, případně nastavit automatické upozornění, pokud dojde k rizikové situaci. V průběhu monitorování je zároveň aktivní mikrofon, díky čemuž lze popsat své aktuální pocity. Ačkoliv to může znít jakkoli zajímavě, má to jeden háček. Řemínek zatím nezískal certifikaci od asociace FDA. Tým nadšenců z AliveCor však věří, že jde pouze o dočasný problém a jejich výtvor brzy obdrží status lékařského zařízení. Kardia může být zajímavým řešením pro lidi, kteří trpí srdečními problémy či pacienty u nichž hrozí riziko mrtvice.

https://www.youtube.com/watch?v=958dfGnTvK8

V počátcích nástupu nositelné elektroniky jsme věřili, že půjde o prodlouženou ruku smartphonu. Postupem času se ovšem ukazuje, že potenciál se skrývá v docela odlišných oblastech. Dost možná se proto dočkáme doby, kdy chytré hodinky budou vybaveny armádou senzorů pro měření biometrických dat a notifikační funkce zůstanou upozaděny.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button