Novinky

JustStream: bezdrátové sdílení obrazovky z Macu na televizi nebylo nikdy snazší

Představte si situaci, že chcete svým přátelům ukázat fotky z dovolené na jejich televizi. K tomu ovšem potřebujete buď Apple TV nebo univerzální nástroj pro sdílení obrazovky, jakým je například JustStream. Aplikace jako taková je maximálně intuitivní a v podstatě dělá přesně to, co by od ní člověk čekal.

V prvé řadě je důležité zmínit, že JustStream umí spolupracovat s celou řadou chytrých televizorů včetně těch nejpoužívanějších značek, jako jsou Samsung, LG, Panasonic a Sony. Nechybí zde ani podpora pro Google Chromecast, Roku a samozřejmě Apple TV.

Samotné používání aplikace je triviální záležitostí, která je dost podobná nativní funkci AirPlay. Z horní nabídky stačí kliknout na ikonu a vybrat požadovaný monitor, respektive televizor či jiné obrazové zařízení. Příjemnou vychytávkou je možnost překódování v reálném čase do jiného než nativního rozlišení, případně to nechat na automatice.

V aplikaci si můžete vytvářet také playlisty, což se hodí zejména při seriálových maratonech. JustStream podporuje také titulky, u nichž lze upravovat celou řadu parametrů včetně velikosti, barvy či fontu. Při prezentování pak oceníte funkci skrytí či naopak zvýraznění kurzoru myši.

Co se týče dojmů z praxe, tak během testování jsem ani jednou nenarazil na formát, s nímž by si JustStream nedokázal poradit. Párkrát jsem pouze narazil na občasné zaseknutí u 4K videí s vysokým datovým tokem. Většinou však stačilo buď chvilku počkat nebo v nastavení upravit překódování do nižšího rozlišení.

JustStream je v zásadě velmi jednoduchá aplikace, která však svou úlohu plní doslova na jedničku. Kromě streamování filmů do televize ji oceníte také při prezentování na jiné než domácí půdě. Za největší pozitiva považuji širokou podporu streamovacích technologií, které pokrývají téměř všechny nejpoužívanější platformy.

JustStream si můžete stáhnout zdarma a okamžitě využívat většinu funkcí. V bezplatném režimu však každých 40 minut dojde k přerušení přehrávání. Verze PRO bez jakýchkoli omezení přijde na 19,95 dolarů, což lze s ohledem na funkce a praktičnost aplikace označit za férovou nabídku. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button