AktualityiOSNovinkyWatch

Jony Ive měl pravdu: Švýcarští hodináři se potýkají s vážnými problémy

Několik měsíců před uvedením Apple Watch se Jony Ive nechal slyšet, že hodinářský průmysl čekají krušné chvilky. Každý, kdo alespoň částečně sleduje dění okolo spotřební elektroniky si jistě pamatuje, jaké reakce následovaly. Nikdo ani na vteřinu nezapochyboval o tom, že by drobný gadget dokázal ohrozit zaběhlé výrobce či dokonce věhlasné hodináře s dlouholetou tradicí. Již v průběhu letošního roku se ovšem začaly objevovat první náznaky, které predikovaly pravý opak.

Snímek obrazovky 2015-11-19 v 19.48.48

Analytik Jon Cox popisuje rok 2015 za krajně nepřející švýcarským hodinářům, kteří hlásí 12% ztráty tržeb. V reálu se jedná o nejsilnější pokles za posledních šest let, přičemž za největšího viníka je považován Apple a jeho chytré hodinky. Nejmarkantnější propady byly zaznamenány v Hong Kongu, kde prodeje luxusních modelů hodinek klesly o nepříjemných 39 procent.

Snímek obrazovky 2015-11-19 v 19.48.26Jony Ive se v loňském roce nechal slyšet, že hodinářský průmysl čekají horké chvíle

S obdobným vysvětlením přišla redakce Bloomberg, která též poukázala na rapidní úbytek zájmu o produkty hodinářských společností. Je až neuvěřitelné, že rychle stárnoucí elektronika dokáže ovlivnit trh, jehož předmětem jsou mnohdy až umělecká díla od uznávaných hodinářů. Jestliže Apple skutečně v příštím roce představí druhou generaci Apple Watch, je velice pravděpodobné, že hodinářský svět bude čelit nepříjemné konkurenci, proti níž není lehké najít účinné zbraně.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button