Novinky

Dočkáme se Apple Glasses? Jeden z dodavatelů Applu připravuje díly pro brýle na rozšířenou realitou

Ač titulní stránky technologických webů stále ještě plní dojmy z iPhonu X (první dojmy), za zdmi Applu na vavřínech neusínají. Cupertinská společnost se totiž chystá proniknout do úplně nové kategorie chytrých zařízení, kterou se má stát takzvaná rozšířená realita. Její nástup ostatně nastínila už generace současných iPhonů, které svůj hardwarový výkon dostaly právě kvůli zamýšleným hrátkám s rozšířenou realitou.

A právě spekulace o vývoji speciálních brýlí nyní přiživily zprávy z taiwanské společnosti Catcher Technology, která se možná stane jedním z dodavatelů technologického lídra, jež bude zajišťovat dodávky komponent pro zcela nové zařízení. Catcher Technology totiž prozradila, že připravuje dodávky pro set na rozšířenou realitu a protože tato firma už v současnosti pro Apple vyrábí kovové části konstrukce pro iPhony, iPady a MacBooky, je možné, že objednavatelem těchto dílů je právě Apple.

To by znamenalo, že Apple se přece jen chystá uvést speciální zařízení výhradně pro rozšířenou realitu. Dosud se totiž mluvilo spíše o tom, že bránou do nové reality se má stát právě displej iPhonu. Spekulace o výrobě kovových obrouček pro brýle ovšem přiživují zvěsti, o tom, že se možná skutečně dočkáme i “Apple Glasses”. V této souvislosti se jeden z představitelů společnosti Catcher Technology nechal slyšet, že takové zařízení by muselo nejen plnit svůj účel po technologické stránce, ale také být atraktivní, aby jej lidé chtěli nosit. Tedy podobně jako je tomu v případě hodinek Apple Watch.

Původně mělo za to, že pokud na takových brýlích Apple skutečně pracuje, představí je už v roce 2018. Toto datum se ale zdá být stále méně reálné a proto se očekávané představení posunulo na konec roku 2019.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button