FinderTipy a triky

Jak zrychlit start počítače

Pro tento tip nebudeme potřebovat žádnou aplikaci, která udělá všechno za nás, ale vše uděláme manuálně.

Pokud se vám zdá, že se spouštění počítače viditelně zpomalilo a z několika vteřin jsou nyní minuty než je počítač použitelný, zkuste vyčistit plochu odstraněním od přebytečných souborů, složek a aliasů. Buď všechny soubory přesuňte tam kam patří (dokumenty do složky Dokumenty, filmy do Filmy atd…) Snažte se mít na ploše co  nejmenší množství souborů jak jen to je možné a rozhodně se snažte vyhnout zobrazování náhledů u filmů nebo obrázků, protože to zvyšuje zátěž OS X, když je zaneprázdněný nahráváním systému. Můžete vypnout náhledy kliknutím pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte Volby zobrazení a odškrtněte Zobrazit náhledy. Také zvažte probrat seznam aplikací spouštěných při startu. Seznam spouštěných programů najdete v Předvolbách systému kliknutím na Uživatelé a skupiny -> Přihlášení.

V seznamu ponechejte jen ty programy, které opravdu nutně potřebujete mít spuštěné při startu počítače. Všechny ostatní odeberte kliknutím na program a poté na tlačítko mínus. Restartujte počítač a uvidíte, že se spouštění znatelně zrychlilo.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

2 Komentáře

  1. A existuje nějakej trik jak donutit MaxoX načíst ve volných chvílich Dashboard ? Irituje mně když po 2 dnech práce chci kouknout na počasí, klinu na dashboard a všechny widgety se začnou pár (dlooouhých) vteřin načítat – prvně jako kdyby systém nebyl už 2 dny v provozu.

    1. Nikdy jsem o nejakem triku jak tohoto docilit neslysel. Ono v podstate proc taky. OS X uvolnuje nepouzivanou pamet a tim ze by v intervalech obnovoval polozky dashboardu by pamet zbytecne ubiral na ukor bezicich aplikaci. Pokud vam jde prevazne o pocasi tak existuji programy, ktere zobrazuji pocasi v horni liste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button