Aplikace MacMacNovinkyTipy a triky

Návod: Jak na Macu vypnout (&zapnout) Turbo Boost

Všechny moderní počítače od Applu disponují procesory s funkcí nazvanou Turbo Boost. Tato funkce umožňuje dočasnou změnu taktovací frekvence mimo standardní hodnoty na základě požadavku operačního systému. Přestože Turbo Boost dokáže zvýšit výkon MacBooku, má to neblahý vliv na výdrž akumulátoru. Pokud se tedy nacházíte na cestách, kde primárně požadujete co nejdelší výdrž na jedno nabití, existuje možnost, jak Turbo Boost deaktivovat.

Snímek obrazovky 2016-07-30 v 15.57.12

Ke splnění tohoto úkonu budete potřebovat stáhnout aplikaci Turbo Boost Switcher (stáhnete zde), která je kompatibilní s OS X El Capitan (podpora pro macOS Sierra zatím chybí). Díky tomuto nástroji přinutit, aby procesor požadavek na aktivaci Turbo Boost ignoroval. Zároveň je vhodné dodat, že aplikace je primárně určena pokročilým uživatelům, kteří dostatečně chápou problematiku rozšíření jádra a možné důsledky spojené s použitím softwaru třetích stran.

turn-off-turbo-boost-mac

Po spuštění utility se objeví ikona v horním panelu, kde stačí kliknout na položku “Disable Turbo Boost”. Následně budete vyzvání k zadání administrátorského hesla. Pro opětovnou aktivaci budete postupovat stejně, jen zvolíte položku “Enable Turbo Boost”. Tím odstraníte rozšíření jádra, které brání automatickému přetaktování procesoru.

auto_apps_configuration_2

Aplikaci se vyplatí používat pouze v případech, kdy chcete prodloužit výdrž na jedno nabití a nevadí vám snížení výpočetního výkonu. Podle reakcí uživatelů lze dosáhnout poměrně dramatických rozdílů ve výdrži. V ideálním případě dokáže přidat až dvě hodiny navíc, což může mít za jistých okolností rozhodující vliv.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close