FinderTipy a triky

Jak vypnout startovací zvuk

Předevčírem jsme si ukázali jak ztlumit zvuk při startu pomocí AppleScriptu a dnes se podíváme na to, jak stejného výsledku docílit pomocí programů, které jsou volně ke stažení.

Dočasné vypnutí zvuku při startu

Pokud před vypnutím systému úplně ztlumíme zvuk zmáčknutím klávesy MUTE tak při příštím restartu již nic neuslyšíme. Člověk, ale musí mít napaměti, že je to potřeba udělat pokaždé před vypnutím systému. Umístění klávesy MUTE je rozdílné (někdy to bylo F3, F10 a na nejnovějších počítačích je to F9). Po stisku klávesy MUTE se na obrazovce zobrazí obrázek přeškrtnutého reproduktoru.

Úplné vypnutí nebo ztlumení zvuku při startu Mac OS X 10.4-10.6.8

Pokud hledáte nějaké trvalejší řešení k vypnutí zvuku je tu aplikace, která dělá přesně tohle. Se Startup Sound můžete ztlumit nebo úplně vypnout zvuk při startu. Aplikaci po stažení nainstalujeme dvojitým kliknutím na StartupSoundPrefPane.pkg. Aplikace se po instalaci usídlí v Předvolbách systému. Nastavení aplikace je naprosto jednoduché, k dispozici je jedno zatržítko, kterým povolujeme aplikaci Startup Sound. Dále můžeme posuvníkem nastavit hlasitost zvuku nebo zatržením MUTE zvuk úplně vypneme.

Program je ke stažení ze stránek vývojáře zde.
(pozn.: program je určený pro Mac OS X 10.4 – 10.6.8)

Úplné vypnutí nebo ztlumení zvuku při startu Mac OS X 10.7

Výše uvedená aplikace Startup Sound bohužel nefunguje na Mac OS X 10.7. Nic ale není ztraceno, protože vývojáři z AllVu pro vás připravili aplikaci velmi podobnou. StartNinja umožňuje vypnutí a zapnutí startovacího zvuku stejně tak jako Startup Sound. Co bohužel nejde je jen zvuk ztlumit, ale třeba se této funkce dočkáme v nějaké příští aktualizaci. Nezapomeňte, pokud se vám aplikace líbí podpořte vývojáře.

Program je ke stažení ze stránek vývojáře zde.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button