Videa

Jak vypadá ideální uživatel MacBooku Air 15“ a komu bych jej naopak vůbec nedoporučil [video]

MacBook Air dostal v letošním roce většího sourozence v podobě 15palcové varianty. Oba stroje sdílí prakticky stejnou výbavu, kde hlavní roli hraje čip M2. Na první pohled by se mohlo tedy zdát, že jediným rozdílem bude pouze velikost displeje, ovšem nenechte se zmást. 

Po několika týdnech testování vám mohu směle prozradit, že MacBook Air 15“ je stroj na práci, stejně jako Ferda mravenec, všeho druhu. Napříč komunitou se často objevují diskuze, kde je 15palcový MacBook Air srovnáván s MacBookem Pro (recenze), nicméně porovnávat tyto stroje navzájem nedává absolutně žádný smysl.

V prvé řadě je nutné vycházet z toho, že řada MacBook Air primárně cílí na úplně odlišnou kategorii uživatelů než MacBook Pro. MacBook Air byl od své první generace navrhován jako laptop, který nabídne dlouhou výdrž a tichý chod a maximální mobilitu.

MacBook Air 15″ je všestranný laptop pro všechny

A to MacBook Air 15“ plní naprosto dokonale. Čip M2 je chlazen pasivně, takže ani když mu budete stát takříkajíc na krku, nevydá sebemenší hlásku. Vždy bude 100% tichý. Pasivní systém chlazení má ovšem svoje limity. Pokud chcete počítač, na kterém hodláte denně stříhat videa, upravovat fotky či pracovat s grafikou, MacBook Air není stroj, který hledáte.

Tím samozřejmě nechci tvrdit, že jde o nevýkonný laptop. Naopak, výkonu má víc než dost. Dokonce si troufám tvrdit, že většina uživatelů, kteří si jej pořídí, nedokážou narazit na jeho hardwarové limity.

MacBook Air 15“ recenze: na tohle jsme celou dobu čekali

Jak na mě MacBook Air 15“ zapůsobil, kde vidím jeho největší přednosti, zápory a komu bych ho nakonec doporučil, se dozvíte v přiloženém videu. Zároveň budu opravdu vděčný, když do diskuze na YouTube, nebo zde na webu napíšete, jaké jsou vaše zkušenosti s nejnovější generací MacBooku Air, případně proč jste si jej vybrali či sáhli po jiném zařízení.

Pokud si nechcete nechat ujít další videa s recenzemi chytrých produktů a baví vás technologická témata, nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Zkusím napsat své zhodnocení na základě recenzí tady a jinde: Apple nabízí kancelářský notebook s velkou zobrazovací plochou a dobrou přenositelností. Kromě práce kancelářské lze stroj použít pro občasné úpravy fotografií a videí. Pokud ovšem chcete od stroje víc, ať už operační paměti nebo úložiště, vyhoví vám spíš výběhové MacBook Pro s M1 Pro, na vás pak bude, jak velkou chcete zobrazovací plochu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button