FinderTipy a triky

Jak v Mac OS X použít Emoji klávesnici?

Uživatelé iOS tento tip asi znají. Celý trik spočívá v tom, že se v iOS povolí další charakterová sada. Věděli jste, že naprosto stejné emotikony lze používat také na Mac OS X? Funkce je dostupná v každé aplikaci, která má menu Úpravy. Stačí v menu kliknout na Úpravy a jako poslední položka menu je Speciální charaktery (klávesový zkratka CMD+ALT+T). Po kliknutí se nám otevře okno se všemi dostupnými speciálními charaktery dostupnými na Mac OS X. Funkce je testovaná v aplikacích Mail, Word nebo třeba TextEdit, ale také je možné vytvářet složky, kde místo názvu je pouze emotikon. Pokud chceme emotikon vložit do dokumentu, stačí na něj pouze kliknout a přetáhnout ho tam kde ho chceme umístit. Emotikony lze libovolně zvětšovat, ale při velikostech písma větších než 144 se začnou rozpadat.

 

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Zdravím, jde toto písmo někde stáhnou? Jelikož ve starších systémech není obsaženo. Pokud ano, stačí jej pouze nainstalovat a objeví se v “speciálních znacích, CMD+ALT+T”?
    Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button