iOSiPadiPhoneiPod

Emoji Free! – typ pro iOS

Pro většinu uživatelů operačního systému iOS nebude tento článek žádnou novinkou. Pokud ovšem patříte mezi ty, kteří netuší co je Emoji Free! patří vám následující řádky.

Emoji Free! je aplikací přidávající do operačního systému iOS další znakovou sadu, či pokud chcete – klávesnici, obsahující nejrůznější emotikony. Jejich celkový počet čítá více 840 znaků. Instalaci aplikace do iOS zařízení provedeme prostřednictvím iTunes Store a následně ji spustíme. Objeví se pokyny pro přidání další klávesnice do systému:

  • zavřít aplikaci Emoji Free!
  • otevřít Nastavení – Obecné – Klávesnice – Klávesnice – Přidat novou klávesnici – Emotikony

Následně v textových aplikacích přepněte na Emoji klávesnici klepnutím na ikonu globusu. Zobrazí se nabídka znaků řazených v těchto kategoriích: Lidé, Příroda, Objekty, Místa a Symboly.

Testováno v aplikacích: Zprávy, Mail, Poznámky, WhatsApp, Viber a Skype

 

Aplikace Emoji Free! je dostupná zdarma na iTunes Store

Znaková sada je též dostupná pro platformu Mac – více v našem článku. V iTunes Store naleznete také mnoho alternativ této aplikace, které jistě stojí za vyzkoušení. Za typ na příspěvek děkujeme Martině B.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Jen dodám že aplikaci vůbec nepotřebujete, stačí jen přidat v nastavení již zmíněnou znakovou sadu a je to 🙂 V iOS6 je sbírka smajlíků ještě větší než v minulých verzích iOS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button