Tipy a triky

Jak v iOS 16 zapnout haptickou odezvu klávesnice

Apple minulý měsíc představil novou aktualizaci iOS 16, která je doslova prošpikovaná novými funkcemi. Jednou z novinek je také haptická odezva pro výchozí klávesnici. Jejím smyslem je dávat zpětnou vazbu při psaní za pomoci jemných vibrací. Apple využívá haptiky u iPhonu již delší dobu, nicméně až doposud byla dostupná zejména u nejrůznějších gest. Nejčastěji se s ní můžete setkat například když zadáte špatné heslo, vyvoláváte kontextové nabídky či náhledy v galerii. Přístup k Taptic Enginu nově získává také nativní softwarová klávesnice. Nejde sice o klíčovou záležitost, ale mnoha uživatelům může udělat minimálně radost a zpříjemnit psaní textů.

Jak zapnout haptickou odezvu klávesnice

  1. Otevřete Nastavení
  2. Zvolte sekci Zvuky a haptika
  3. Vyberte položku Odezva klávesnice
  4. Zapněte položku Haptika

Haptická odezva klávesnice může být užitečným pomocníkem v momentech, kdy chcete mít vyšší jistotu při psaní. Doposud jste měli k dispozici pouze zvukovou odezvu, která však nemusela všem lidem vyhovovat. Je ovšem poněkud škoda, že vibrace fungují pouze u výchozí iOS klávesnice. V případě alternativních klávesnic jako je například Swiftkey a další haptická odezva bohužel nefunguje. Na druhou stranu lze očekávat, že vývojáři třetích stran brzy přijdou s aktualizacemi svých aplikací, kde tuto funkci integrují.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button