Tipy a triky

Jak v iOS 16 upravovat a mazat již poslané iMessage

Apple před několika dny vydal aktualizace operačního systému iOS 16. Nová verze systému přináší řadu zajímavých vylepšení. Jednou z mnoha užitečných novinek je také možnost editace již poslaných iMessage. Zprávy můžete dokonce i mazat, což bude pro řadu uživatelů představovat neméně užitečný benefit. Až se tedy někdy přepíšete, nebo pošlete dotyčné osobě něco, co jste nechtěli, nyní to můžete celkem snadno napravit. Důležité je také dodat, že jakmile iMessage upravíte, druhá strana se o tom dozví, respektive si může zobrazit původní verzi zprávy. Nyní se ale pojďme podívat, jak tyto nové funkce používat.

V zásadě platí, že pokud se rozhodnete iMessage upravit, stačí na zprávě podržet dlouze prst. Následně se zobrazí kontextová nabídka, kde zvolíte tlačítko “Upravit“, po čemž můžete provést požadovanou editaci. Pokud se chcete zprávu úplně smazat, klikněte na položku “Další…“, v konverzaci označte konkrétní bublinky s textem a potvrďte jejich smazání.

Možnost zpětné úpravy iMessage a jejich mazání patří mezi vítané novinky v iOS 16. Abyste však mohli tyto funkce naplno využívat, je nutné, aby váš i iPhone druhé strany byl aktualizovaný na iOS 16. Pokud zařízení příjemce běží na starší verzi systému, editace a mazání iMessage fungovat nebude.

Jaká z funkcí v iOS 16 patří mezi vaše nejoblíbenější? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button