Tipy a triky

Jak v aplikaci Domácnost změnit pořadí místností a dalších oddílů

Společně s aktualizací iOS 16 dorazila také přepracovaná aplikace Domácnost. Konkrétní změny představují nové uživatelské rozhraní, tapety, ikony, lepší možnosti přizpůsobení a řadu dalších. Nakolik se změny povedly, nemá cenu řešit, jelikož každý uživatel na to může mít odlišný názor. Osobně mi nová aplikace Domácnost vyhovuje, byť musím jedním dechem také dodat, že tu stále existuje obrovský prostor k dalším vylepšením.

Pravděpodobně nejviditelnější změnou uvnitř aplikace Domácnost v iOS 16 je nové podání základní obrazovky. Nově zde vidíte zařízení seřazená podle jednotlivých místností a oddílů s kamerami či vytvořenými scénami. Pokud vám ovšem vadí, jak systém zvolil pořadí místností, na dalších řádcích vám poradím, jak to jednoduše změnit.

Jak změnit pořadí místností v aplikaci Domácnost na iOS 16

  • Otevřete aplikaci Domácnost
  • Klepněte na ikonu kruhu se třemi tečkami v pravém horním rohu
  • Zvolte položku “Změnit pořadí oddílů“ 
  • U konkrétní místnosti položte prst na ikonu tří vodorovných čárek a tažením změňte její pořadí
  • Klepněte na tlačítko “Hotovo“ v pravém horním rohu

Další, v mých očích, vítanou změnou je ovládání konkrétních zařízení. Nově totiž můžete jedním kliknutím buď spotřebič zapnout / vypnout, nebo přepnout do rozhraní s podrobnějším nastavením. Pokud například chcete vypnout žárovku, klikněte na ikonu v levé části dlaždice. Jestli ovšem chcete změnit její barvu či intenzitu,  klepněte prstem na pravou část dlaždice, po čemž se otevře obrazovka s posuvníkem jasu a barvami.

Co říkáte na novou podobu aplikace domácnost v iOS 16, líbí se vám nový přístup v ovládání, nebo jste měli radši starší verzi? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button