NovinkyTipy a triky

Návod: Jak si během několika vteřin uvolnit až několik gigabitů ve vašem iPhonu

Nejeden uživatel Applu se jistě modlí za to, aby další generace jablečných smartphonů startovala s úložištěm větším, než nýnějších 16 GB, které je v dnešní době už zcela nedostatečné. Zatím však 16GB iPhony tvoří podstatnou část produkce Applu, příčemž většina jejich uživatelů doslova bojuje s místem. Během týdne se však na internetu objevil velmi šikovný návod, jak si jednoduše v paměti svého telefonu uvolnit až několik gigabitů. Tato slova může ostatně autor těchto řádků potvrdit z vlastní zkušenosti. Volný prostor v jeho iPhonu se totiž během chvíle z volných 343 MB proměnil na 2,7 GB.

12970506_10204605873185599_550416077_o

K uskutečnění tohoto zázraku stačí pouze najet do aplikace iTunes Store, kde si vyberete libovolný film. Titul však musí být větší, než volné místo ve vašem iPhonu. Přesto ale klidněte stisktěne tlačítko “získat” a bez obav postupujte jako byste si film chtěli zakoupit. Systém po chvíli přemýšlení vyhodí na displeji chybovou hlášku informující o nedostatku místa v telefonu.

12991836_10204605873065596_986000276_o

Nyní zkuste najet do nastavení telefonu a podívat se na volné místo v úložišti. Volné místo se bude během zhruba jedné minuty zvětšovat postupně. Apple totiž nyní ve snaze uzavřít obchod začne z telefonu promazávat nepotřebné věci, které zbytečně blokují místo. Proto tedy doporučujeme vybrat si opravdu co největší film, který zabírá tolik místa, že iPhone nebude mít šanci takový prostor uvolnit. Pokud tak máte v iPhonu volný prostor kolem jednoho či dvou gigabitů, bude film o velikosti 6GB bezpečnou volbou.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button