FinderTipy a triky

Jak uložit obsah adresáře do textového souboru

Každý jsme se s tím určitě setkali, když jsme potřebovali někomu poslat seznam filmů, cd, mp3. Jak to udělat co nejjednodušeji? Ukážeme si jak na to ve třech krocích.

Krok první

Otevřeme si složku, jejíž obsah chceme uložit jako text a označíme všechny soubory (můžeme použít klávesovou zkratku CMD a A) a zkopírujeme je do schránky (klávesová zkratka CMD a C)

Krok druhý

Otevřeme si TextEdit (uložený v Aplikace) a změníme formát textu na Prostý text (klávesová zkratka CMD + SHIFT + T)

Krok třetí

Stisknutím klávesové zkratky CMD + V vložíme obsah schránky do dokumentu a uložíme pod námi požadovaným názvem.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

5 Komentáře

  1. Docela dobré, nádherně jednoduché. A pro ty co nemají toast kde je DiscCatalogMaker RE.app, jak docílím toho aby byla zobrazena třeba velikost souborů? Díky za tip.

    1. Bohuzel zobrazeni velikosti souboru je nad moznosti tohoto jednoducheho reseni. V jednom z nasledujicich clanku se podivame na to jak vytvorit seznam i s velikosti souboru pomoci jednoducheho programu.

  2. Zkopírování názvů souborů z Finderu do textového souboru (třeba pomocí TextEditu) je rychlejší udělat jen dvěma kroky. První je logicky shodný (tedy označení a zkopírování souborů ve Finderu), ale pak už stačí jen v TextEditu dát místo CMD+V rozšířenou zkratku CMD+Alt+V.

  3. no nejvic me sere ze v OS 9 to fungovalo prave vcetne pripon velikosti apod… sel i tisk! a ted :-/ nechapu ze Xko nas dokonce o par vychytavek pripravilo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button