AppleScriptPoradnaTipy a triky

Jak spustit libovolnou aplikaci na dálku

Dnešní tip si vyžádal čtenář v poradně, ale určitě se bude hodit i dalším čtenářům.

Dotaz zněl:[break]Je možno pomocí automatoru při přijetí pošty s předem daným názven spustit určenou aplikaci. (přijde mail, pustí se teamviewer a já se dostanu na svůj MAC)?

Odpověď:[break]Ne, bohužel pomocí Automatoru ne, ale je to možné pomocí AppleScriptu. Pojďme se tedy podívat na to, jakým způsobem můžeme na dálku pouze odesláním emailu z naší emailové schránky spustit zvolenou aplikaci. Co k tomu budeme potřebovat? Pouze aplikaci Editor AppleScriptu.

Upozornění: Aplikace Mail musí být na Macu spuštěná jinak tento návod nebude fungovat.

Jak spustit aplikaci TeamViewer?

Krok první:

Otevřeme si aplikaci Editor AppleScriptu (uložený v Aplikace -> Utility) a klikneme na Soubor -> Nový

Do okna AppleScriptu zkopírujeme následující:[break]Pokud chceme spouštět jinou aplikaci než uvedenou v tomto návodu, pouze změníme název aplikace v závorkách. Název v závorkách musí být naprosto stejný jako je název aplikace.

tell application “TeamViewer” to activate

Uložíme do složky Dokumenty (můžete změnit podle svého uvážení) pod názvem TeamViewer.

Krok druhý:

Otevřeme aplikaci Mail, v menu klikneme na Mail -> Předvolby (lze též použít klávesovou zkratku CMD ⌘+,) a klikneme na položku Pravidla. Vytvoříme pravidlo kliknutím na tlačítko Přidat. 

Pojmenujte si pravidlo podle své libosti a vybereme podmínky, které musí být splněny pro správné fungování.

  • Vybereme vše v nabídce Je-li ______ z následujících podmínek splněno:
  • Od je _____________ (zde doplníme emailovou adresu, z které budeme email odesílat – v případě, že email pošle někdo jiný nebude toto pravidlo fungovat)
  • Předmět je _________ (předmět emailu – pokud se bude lišit pravidlo nebude fungovat)
  • Z nabídky Provést tyto akce: vybereme Spustit AppleScript, klikneme na tlačítko Vybrat…  a vybereme si skript vytvořený v prvním kroku.

 

  • Klikneme na tlačítko OK a v dialogu “Chcete použít pravidla pro zprávy ve vybraných schránkách?” klikneme na tlačítko Nepoužívat.

Hotovo! Nyní stačí jen odeslat email ve správném formátu a Mac  po přijetí emailu spustí námi zvolenou aplikaci.

Dnešní skript si můžete stáhnout zde:

TeamViewer
TeamViewer
TeamViewer.zip
1.2 KiB
211 Downloads
Detaily...
TeamViewer
TeamViewer
TeamViewer.zip
1.2 KiB
211 Downloads
Detaily...

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

6 Komentáře

  1. Kombinací nativního mail klienta s applescriptem vzniká obrovská škála nových možností využití schopností systému OS X. Věřím, že i nadále bude v tomto ohledu o čem psát a že se tak bude dít 🙂

    1. Skript byl vytvořen na přání čtenáře, který si takto chtěl spouštět aplikaci TeamViewer, ale dá se použít i pro jakoukoliv jinou aplikaci.

  2. Jestli to bude někdo používat v 10.8 tak je potřeba nahrát skript přesně tam kam chce aplikace mail, tlačítko vybrat v provést tyto akce už není

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button