iOSiPhoneMacNovinkyTipy a trikyWatch

Návod: Jak rozeznat kopie Apple produktů od originálu

Pokud jste se někdy procházeli po internetových bazarech, mohli jste narazit na lákavou cenu nejnovějších modelů iPhonů. Jistě vás v tu chvíli napadla otázka, jak je možné, že můžete mít nejnovější iPhone 6s za čtvrtinovou cenu. Jsou pouze dvě varianty, jak si tuto situaci objasnit. Buď jste narazili na podvodníka, který vám za vaše peníze nepošle ani pohled, anebo se jedná o kopii.

Perfektní kopie iPhonů?

S ubíhajícím časem se pomalu čínské kopie iPhonů stále více přibližují originálu. Na žádné kopii, kterou si dnes můžete v zahraničí nebo v česku skrze překupníky koupit, nesmí chybět logo Applu, a dokonce i styl uživatelského prostředí, který na první pohled nerozeznáte od iOS. V poslední době jsme dokonce narazili na internetu na kopii, která má i funkční Touch ID. Tyto kopie můžete pořídit na zahraničních serverech, jako je například Aliexpress a spousta se jich objevila již na výše zmiňovaných českých bazarech. A proto není až takovým problémem si takový klon pořídit nebo na něj u někoho narazit.

Ve videu můžeme vidět srovnání falešného a pravého iPhonu 6s Plus

Jak rozeznat kopii od originálu?

Po přečtení předchozího odstavce si jistě položíte otázku: Jak tedy mám rozeznat kopii od originálu? Kopii lze snadno rozeznat, když otevřete App Store. Ve chvíli, kdy se vám otevře opravdový App Store, si můžete oddechnout, protože jste narazili na poctivého prodejce. V opačném případě, kdy rozkliknete ikonku App Store a otevře se vám Google Play, máte v rukou falešný iPhone. Tyto iPhony mají uvnitř Android, který pouze jako iOS vypadá. A naše rada? Ve chvíli, kdy budete iPhone kupovat přes bazar, jeďte si jej osobně vyzkoušet. Pokud vám prodejce neumožní osobní vyzkoušení, raději jděte jinam.

1pod tretiodstavec

Čínské napodobeniny Apple Watch nebo Macbooků

Dříve čínští výrobci kopírovali značkové oblečení a dnes jablečné produkty. Nejen iPhony se stávají terčem kopírování čínských výrobců. Stačí chvíli projíždět zahraniční weby a můžeme nalézt třeba povedené kopie Apple Watch, které bychom znovu na první pohled těžko rozeznávali. Divíte se, co vše lze okopírovat? Čínská firma Xiaomi letos dokonce uvádí na trh ultrabook, který je náramně podobný Macbooku. Vypadá jako Macbook Pro a v názvu má Air. Celým názvem Xiaomi Mi Notebook Air sice nemá na zádech logo Applu, jinak je ale téměř stejný. Stejně jako mnoho výrobků od Xiaomi.

2pod predposledni odstavec xiaomi mi

Co říct závěrem? Pokud chcete kvalitu a originální výrobek, nebojte se připlatit. Apple produkty se právě svoji kvalitou vyznačují, proto nedoporučujeme kupovat mnohdy nekvalitní čínské kopie. Pokud budete někdy kupovat zařízení přes bazar, vždy si ho nechte osobně ukázat, nejlépe v přítomnosti WiFi připojení. Tím předejdete nechtěnému zakoupení čínského šmejdu s logem Apple.

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button