AktualityAplikace iOSiOSiPadiPhoneNovinkyTipy a triky

Jak přehrávat zvuk z YouTube na pozadí v iOS 8 & iOS 9

Mnoho uživatelů považuje přehrávání videoklipů z YouTube za nejsnazší způsob, jak poslouchat skladby oblíbených interpertů. Bohužel s nejnovější verzí operačního systému iOS 9 zmizela funkce přehrávání audiostopy na pozadí. V dnešním návodu se proto podíváme, jak tuto situaci vyřešit.

youtube-app

V první řadě zapomeňte na oficiální aplikaci YouTube, od nyní se totiž budete muset spoléhat na mobilní verzi pro internetový prohlížeč a kontrolní centrum (Control Center). Ať se vám to může zdát jakkoliv krkolomně, věřte, že celý postup je velice jednoduchý a především funkční.

Jak poslouchat zvuk z YouTube na pozadí v iOS 9

1.) Otevřete prohlížeč Safari a zadejte do adresního řádku http://www.youtube.com

2.) Spusťte libovolné video

3.) Jakmile začnete s přehráváním, vraťte se na domovskou obrazovku

4.) Vyvolejte Control Center tažením prstu od spodní části displeje

5.) Nyní už stačí klepnout na tlačítko přehrávání a vychutnat si svou oblíbenou skladbu

Snímek obrazovky 2015-10-25 v 0.44.43

Jedinou pihou na kráse je absence podpory přehrávání z vytvořených playlistů. Po každém klipu tak musíte vždy otevřít webový prohlížeč a ručně vybrat další video.

Není zcela jasné, proč aplikace YouTube nečekaně ztratila nativní podporu přehrávání audia na pozadí. Pravděpodobně se však jedná o omezení ze strany Applu, jelikož se tato situace týká i dalších aplikací. Naštěstí existuje námi popsané řešení, které sice není dvakrát elegantní, nicméně v mnoha situacích vám může pomoci.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button