Tipy a triky

Našli jste pod stromečkem nový iPhone? Toto jsou první krůčky k jeho nastavení

Pokud jste se přes Vánoce stali novopečenými majiteli iPhonu, v tomto článku naleznete vše potřebné k jeho nastavení a uvedení do provozu během pár minut. Na závěr si dovolím přidat i pár tipů na užitečné aplikace, které mi usnadňují každodenní život. 

Co vše budete potřebovat?

Pro uvedení vašeho nového iPhonu do provozu budete v první řadě potřebovat Apple ID. Pokud už nějaký Apple produkt využíváte, velice pravděpodobně už své Apple ID máte. Pokud jste naprostým nováčkem v Apple světě, nové Apple ID si můžete založit zde. 

Zdroj: Apple.cz

Dále bude zapotřebí stabilní připojení k internetu. Ideálně samozřejmě WiFi, ale telefon nastartujete a nastavíte i z mobilních dat. Jen dávejte pozor například při obnově dat, ať si nevyplýtváte měsíční limit. V případě neomezených dat jste samozřejmě bez starostí. 

Tím se pomalu přesouváme k SIM kartě, kterou velmi pravděpodobně k telefonu budete taky potřebovat. Všechny aktuální iPhony podporují nano-SIM kartu. Nemusíte mít obavy, všichni čeští operátoři tuto velikost SIM karty podporují. Novější iPhony podporují i tzv. eSIM. Jedná se o elektronickou SIM kartu, kterou nahrajete přímo do telefonu. Nejideálnější využít je pro používání dvou čísel/tarifů v jednom iPhonu. Opět je tato funkce podporující všemi tuzemskými operátory. Pro upřesnění a potřebnou kontrolu, jakou SIM kartu potřebujete můžete navštívit přímo web Applu.

Jak iPhone nastavíte?

Celý proces je velice jednoduchý a zabere pár minut. iPhone vás velice intuitivně provede celým nastavením a v podstatě jde jen o přihlášení Apple ID, připojení se k WiFi a nastavení základních věcí. Postup klikáním na další, další, další. Pokud je pro vás přívětivější spíše obrazová forma návodu, doporučuje shlédnout videa na YouTubovém kanálu Apple Support. Vyzdvihl bych obecný playlist o iPhonu a jako druhý playlist o nastavení nového iPhonu. V krajním případě můžete mrknout na podrobný návod krok po kroku přímo zde.

Zdroj: Apple.cz

Tipy & Triky 

Já osobně používám iPhone většinu dne. Je to můj primární pracovní nástroj a moje asistentka, kterou mám stále při sobě. Pokud mohu radit, zkuste se zaměřit na nativní aplikace, které máte v iPhonu již nainstalované. Z osobní zkušenosti a testování x aplikací třetích stran jsem došel do bodu, kdy na 75 % práce si vystačím právě s aplikacemi přímo od Applu. Bez Připomínek, Poznámek, Kalendáře a iMessage bych v podstatě už nedokázal fungovat. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Za vyzkoušení rozhodně stojí i aplikace Zkratky ve spojení s novými widgety. V appce Zkratky si můžete pod jedno tlačítko, nebo ikonu na ploše navolit několik úloh. Například kliknutím na jednu ikonu se vám může pustit váš oblíbený playlist, nastaví navigace domů a pošle se zpráva vaší drahé polovičce, za jak dlouho jste doma. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Pokud pominu aplikace všech možných sociálních sítí, které asi všichni moc dobře známe, často používám aplikace na úpravu fotek. Jmenovitě Pixelmator, který funguje jako takový odlehčený Photoshop, dále Lightroom na klasické vylepšení fotek a v poslední řadě aplikaci Unfold na vylepšení příběhů na Instagram. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Pro naše čtenáře z hlavního města bych doporučil aplikaci PID Lítačka. Umožňuje vám vytvořit identifikátor pro vaši plastovou Lítačku a tím vám ušetří místo v peněžence. Navíc v ní najdete i jízdní řády pražského MHD.

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Pokud stejně jako já řešíte minimalismus, rozhodně bych doporučil používání Apple Pay. Do vašeho iPhonu si nahrajete platební karty a opět máte ušetřené další místo v peněžence. S tím se pojí i aplikace Stocard, do které si můžete nahrát věrnostní karty vašich oblíbených obchodů.

Závěr

Pokud jste pod stromečkem našli nový iPhone, rozhodně vám gratuluji a pevně věřím, že s ním budete nad míru spokojeni. Rozhodně se nemáte čeho bát, produkty Applu jsou vymýšleny tak, aby fungovali co nejjednodušeji. Pokud vás cokoli napadne, nebo si nebudete vědět rady, obraťte se na nás v sekci komentářů pod článkem. Pokud to bude v našich možnostech, rádi odpovíme. Všem našim čtenářům přejeme šťastné a veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button