Tipy a triky

Návod: Co dělat, když ztratíte iPhone nebo iPad

Ztráta či odcizení iPhonu je vždy nepříjemnou záležitostí, která dokáže bezpečně zkazit náladu. Operační systém iOS je naštěstí vybaven řadou užitečných funkcí, které vám mohou v těchto situacích ochránit uložená data či v lepším případě přivést na stopu. Základním předpokladem je aktivovaná funkce „Najít iPhone“, kterou naleznete v Nastavení -> iCloud -> Najít iPhone.

najit_iphone

Co dělat když přijdete o iPhone nebo iPad

  1. V internetovém prohlížeči zadejte www.icloud.com a přihlaste se pod svým Apple ID.
  2. Z nabídky služeb vyberte „Najít iPhone“.
  3. Pokud je zařízení aktivní a má přístup k internetu, zobrazí na mapě.
  4. Klikněte myší na zobrazený bod a vyberte položku „Režim ztráty“.
  5. Postupujte podle instrukcí a zařízení uzamkněte a nechte na jeho displeji zobrazit telefonní číslo, na kterém jste k zastižení. Připojit můžete také krátkou zprávu.
  6. Jestliže se nálezce neozve, zvolte položku „Smazat iPhone“, veškerá data budou nenávratně odstraněna z interní paměti.

find-my-iphone-situation-1024x615

Pokud se rozhodnete iPhone na dálku smazat, přijdete tím o možnost vzdáleného sledování. Než tak učiníte, doporučujeme navštívit nejbližší služebnu Policie a kontaktovat operátora, aby deaktivoval veškeré možné služby spojené s konkrétní SIM kartou. Jestliže nemáte funkci „Najít iPhone“ aktivní, po zjištění jeho ztráty co nejdříve změňte veškerá přístupová hesla.

Operační systém iOS patří mezi nejbezpečnější platformy na trhu a tudíž existuje vysoká šance, že vaše soukromá data zůstanou vždy bezpečně ochráněna před možným zneužitím. Jestliže se rozhodnete na dálku pro smazání interní paměti, doporučujeme zařízení neodebírat ze svého účtu. Tím dojde k deaktivaci zámku a možnému zloději umožníte iPhone aktivovat a bezstarostně používat pod jiným Apple ID.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close