Tipy a triky

Jak nainstalovat iOS 16 Public Beta

Pokud jste si chtěli vyzkoušet všechny nové funkce a změny v iOS 16, ale zároveň jste nehodlali svůj iPhone vystavit rizikům spojeným s vývojářskou beta verzí, máme pro vás dobrou zprávu. Apple totiž vydal iOS 16 Public Beta, což je sestavení nefinální verze softwaru, která je určena pro veřejnost. Ačkoli se stále jedná o rozpracovanou verzi softwaru, v porovnání s vývojářskou betou by tento build neměl obsahovat tolik chyb a obecně by mělo jít o stabilnější systém. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že určité riziko zde pořád hrozí. Je proto dobré si před nainstalování iOS 16 Public Beta udělat zálohu a v ideálním případě software neinstalovat na primární zařízení.

Jak nainstalovat veřejnou verzi iOS 16

  1. Proveďte zálohu zařízení, na které budete iOS 16 instalovat
  2. Klikněte z iPhonu či iPadu na tento odkaz
  3. Přes tlačítko Sign In se přihlaste ke svému Apple ID
  4. Na další stránce klikněte v textu na odkaz “enroll your iOS device
  5. Z další stránky si stáhněte profil iOS 16 do svého zařízení
  6. Přejděte do Nastavení a nainstalujte profil
  7. Po restartu zařízení nainstalujte iOS 16 Public Beta

Proces stažení profilu iOS 16 Public Beta se většinou obchází bez komplikací. Občas může dojít k tomu, že v nastavení na iPhonu neuvidíte možnost pro nainstalování staženého profilu. Pokud na tento problém narazíte, většinou stačí restartovat zařízení a postupovat od 5. bodu. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button