Tipy a triky

Jak nainstalovat iOS 15 public beta

Také se už nemůžete dočkat na všechny nové funkce v iOS 15, jako například SharePlay, režim Focus, Live Text, Siri fungující offline či vylepšené Safari a notifikace? Tak v tom případě pro vás máme skvělou zprávu. Apple totiž vypustil do světa iOS 15 public beta. Na následujících řádcích si proto ukážeme jak veřejnou beta verzi iOS 15 nainstalovat a získat tak přednostní přístup ke všem novinkám.

První dojmy z iOS 15 Developer Beta 1: Apple nám rozhodně neřekl úplně všechno

Na úvod je nutné zmínit, že kromě iOS 15 lze veřejnou beta verzi stáhnout také v případě iPadOS a macOS Monterey. Ve všech případech je postup velmi podobný a provází ho stejná pravidla. Tím nejzásadnějším je vytvoření zálohy předtím, než se rozhodnete pro instalaci na jakékoli zařízení. Jelikož se jedná o beta verzi, existuje vysoká šance, že během používání narazíte na řadu problémů a pokud budete mít zálohu, minimálně tím získáte větší jistotu, že návrat ke stabilní verzi operační systému bude maximálně bezbolestný.

Jak na iPhone nainstalovat iOS 15 public beta

  1. Přejděte na webou stránku Apple Beta Sofware Program a přihlaste se pod svým Apple ID 
  2. V seznamu vyberte iOS
  3. Na další stránce klikněte na “enroll your iOS device
  4. Stáhněte instalační profil kliknutím na tlačítko “Download profile
  5. Povolte stažení souboru z webové stránky
  6. Přejděte do Nastavení na iPhonu a klikněte na položuku “Profil byl stažen
  7. Nainstalujte stažený profil
  8. Po nainstalování profilu potvrďte restartování iPhonu
  9. Po restartu iPhonu přejděte do Nastavení -> Aktualizace softwaru
  10. Stáhněte a nainstalujte iOS 15 Public Beta

Proces získání přístupu k veřejné beta verzi iOS 15 je velmi snadný. Mějte však na paměti, že ačkoli se jedná o public beta verzi s minimem fatálních bugů, neměli byste ji instalovat na své primární zařízení. Postup můžete krom iOS 15 použít také pro nainstalování macOS Monterey či iPadOS 15. V druhém kroku stačí vybrat požadovanou platformu a následně postupovat dle výše uvedených kroků.

Co říkáte na iOS 15, čekali jste na veřejnou betu, nebo jste neodolali a nahodili již první vývojářskou betu? Do diskuze nám nezapomeňte dát vědět, z jaké novinky máte největší radost a co vám naopak v nových verzích operačních systémů chybí. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button