FinderTipy a triky

Jak na preciznější nastavení hlasitosti nebo jasu

Tento tip fungoval ve starších verzích Mac OS X, ale s příchodem Mac OS X Lion přestal. Nově po aktualizaci na Mac OS X 10.7.4 je opět funkční.

Při použítí ovládání hlasitosti na Macu pro zesílení nebo zeslabení zvuku máme možnost jen použít jen šestnáct kroků. Někomu to může možná stačit, ale občas se stane, že i při nastavení na úplně první stupeň je hlasitost pořád o kousek víc než kolik bychom chtěli. Co tedy s tím?

Naštěstí Apple vrátil do Mac OS X Lion možnost preciznějšího nastavení. Stačí stisknout klávesy ALT a SHIFT a poté klávesu pro zesílení nebo zeslabení zvuku. Jak jste si všimli nyní máte možnost nastavit hlasitost po mnohem menších krocích. Z původních šestnácti kroků jich najednou je 64. Skvělou zprávou je, že tak jako pro nastavení zvuku, lze tento tip použít i pro nastavení jasu obrazovky nebo intenzity posvícení klávesnice u přenosných počítačů.

Takže až se vám příště bude zdát, že vám displej svítí ve večerních hodinách do obličeje pořád víc než byste chtěli – máte možnost si ještě o tři stupně jas ubrat.

Uvedený tip byl otestován na Mac OS X Lion a OS X Mountain Lion.[break][break]

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

3 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button